Remi Liverpula i Arsenala u bici za 1. mesto Premijer lige

Imali su Redsi dobre šanse da dođu i do pobede, ali su na kraju morali da se zadovolje bodom

Veliki derbi Premijer lige odigran je na Enfildu u 18. kolu, gde su snage odmerili Liverpul i Arsenal i na kraju je meč završen nerešenim ishodom 1:1.

Bio je ovo direktan duel za prvo mesto, između prvoplasirane i drugoplasirane ekipe pre ovog meča, gde je Arsenal bio prvi, a Liverpul drugi na tabeli uz samo bod razlike.

Arsenal je bolje započeo meč, pa je Gabrijel posle četiri minuta igre zatresao mrežu Alisona Bekera posle kornera koji je izveo Odegard.

Mohamed Salah je u 29. minutu poravnao rezultat, a nakon toga je usledio žestok atak ekipe sa Enfilda ka golu Arsenala.

Ipak, lopta nije htela u gol, a najbolju šansu u drugom poluvremenu propustio je Aleksander Arnold, kada je posle ubitačne kontre i odličnog proigravanja Salaha pogodio samo prečku.

Arsenal je tako zadržao prvo mesto na tabeli i sada ima 40 bodova, dok Liverpul i Aston Vila imaju bod manje.