Prštali crveni kartoni: Atletiko na burnom gostovanju u Pamploni izvukao sva tri boda

Jorgandžije slavile u svom stilu

Tri utakmice odigrane u četvrtak spustile su zavesu na sedmu rundu La lige. Nakon dva nerešena ishoda videli smo i jedno slavlje u poslednjem večernjem terminu.

Atletiko Madrid je u gostima porazio Osasunu sa 2:0 i tako „materijalizovao“ i tri boda osvojena u velikom derbiju sa Realom.

Antoan Grizman je postigao gol u 20. minutu za 1:0 i od tog momenta je domaćin bio bolji rival. Đoan Mohika je pogodio stativu u 37. nakon čega su Jorgandžije uspele poprilično da umrtve meč.

U 85. minutu obostrano isključenje zaradili su Ćimi Avila i Alvaro Morata, a samo četiri minuta ranije pitanje pobednika rešio je Rodrigo Rikelme.

Selta i Alaves kao i Granada i Betis odigrali su po 1:1.

Osmo kolo La lige na porgramu je već od petka kada se sastaju Barselona – Sevilja.