Poraz fudbalera Vojvodine na gostovanju APOEL-u, gol Zukića za nadu u revanšu

Fudbaleri Vojvodine poraženi su večeras na gostovanju APOEL-u iz Nikozije 2:1 (1:0) u prvom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu konferencija.

Utakmica je odigrana u tropskim uslovima, na temperaturi iznad 30 stepeni, ali je uprkos tome viđen kvalitetan duel dva tima, a znatno iskusniji domaćin je za nijansu bio bolji i stekao prednost pred revanš na „Karađorđu“.

Pred skoro 15.000 navijača, koji su na GSP stadionu napravili karnevalsku atmosferu, kiparski tim poveo je u 32. minutu golom gruzijskog reprezentativca Đorđija Kvilitalije, posle greške cele odbrane Novosađana.

APOEL je posle toga dominirao na terenu, stvorio još nekoliko šansi, ali nije bilo gola jer je blistao mladi čuvar mreže Vojvodine Lazar Carević.

Već u trećem minutu nastavka „rezervista“ Vojvodine Stefan Vukić imao je „zicer“ za izjednačenje, ali je njegov nestvaran promašaj u 56. minutu anulirao Dejan Zukić, sjajnim pogotkom glavom na centaršut Nikole Čumića.

Usledili su novi napadi domaćina i nove dve sjajne odbrane Carevića, ali samo do 65. minuta kada je i on „proplivao“ i dozvolio Lašiju Dvaliju da pogodi praznu mrežu.

Revanš se igra za sedam dana u Novom Sadu, a ko prođe dalje ide na pobednika meča Vorskla Poltava (Ukrajina) – Dila Gori (Gruzija).

Batak: Drugo poluvreme model za revanš, greške posledice neiskustva

Previše smo respektovali protivnika u prvih 20-25, ali model kako je potrebno da igramo u revanšu je drugo poluvreme, rekao je trener fudbalera Vojvodine Radoslav Batak.

„Ne zameram ništa mojim igračima, greške su posledica neiskustva.

U revanšu je samo bitno da ponovimo pristup, da budemo slobodniji, sa kvalitetnijom završnicom i pobeda nas dovodi u situaciju da smo blizu prolaza“, rekao je Batak na konferenciji za medije u Nikoziji.

A pre revanša Vojvodinu već u nedelju očekuje start Superlige i najteži mogući izazov – gostovanje Crvenoj zvezdi.

„Nikada ni kao igrač, ni kao trener nisam igrao sa smanjenim intenzitetom. Imaćemo samo dva dana za oporavak i šansu će dobiti svežiji igrači. Raspored je težak, hteli smo da odložimo utakmicu, nije nam se izašlo u susret i tako je kako je“, poručio je Batak i iskoristio priliku da pozove navijače da ispune „Karađorđe“ u revanšu protiv APOELA i podrže ekipu.

Sa Pinto: Ponosan sam što sam bio trener Zvezde, revanš sa Vojvodinom otvoren

Ponosan sam što sam bio trener Crvene zvezde, imam sjajna sećanja na Srbiju, ljudi su divni. Drago mi je što klub sada postiže mnogo bolje, rekao je trener APOEL-а Portugalc Rikardo Sa Pinto.

„Situacija je sada tamo mnogo drugačija, moja sećanja me najviše vežu za ne baš najsjajniju finansijsku situaciju. Ne bih da pričam sada o tome, fokus je na utakmici sa Vojvodinom“, rekao je Sa Pinto na konferenciji za medije.

Kada je u pitanju utakmica protiv Vojvodine istakao je da je njegov tim zasluženo pobedio.

„Nismo još završili posao, Vojvodina je veoma dobar tim. U revanšu je sve otvoreno“, istakao je Pinto.