Pobeda Margite uz evrogol Dude, poraz Sloge i Hajdučice

PLANDIŠTE – Vrlo težak fudbalski vikend je za nama za timove sa teritorije Opštine Plandište.

U okviru 19. kola Područne fudbalske lige Pančevo ekipa Sloge iz Plandišta gostovala je vrlo nezgodnoj ekipi iz Glogonja. Ekipa iz Glogonja se nalazi u odličnoj formi, u samom je vrhu tabele i glavni je pretendent na viši rang takmičenja. Iako je na ovu utakmicu ekipa iz Plandišta otišla u podmlađenom sastavu, vrlo brzo je postalo jasno da se ekipa iz Glogonja nalazi u dobroj takmičarskoj formi i da će se bodovi teško uzeti na ovom gostovanju. Domaćin je na kraju slavio rezultatom 4:1, a utešni pogodak za ekipu iz Plandišta delo je mlade uzdanice Sloge, Vučkovića.

Fudbalski klub Hajdučica proteklog vikenda igrala je na gostovanju ekipi Sloge iz Banatskog Novog Sela. Odličan meč u odigran je u Banatskom Novom Selu, naročito do strane domaćina koji su vrlo nadahnuto odigrali ovu utakmicu i s razlogom slavili sa 3:0. Oslabljena ekipa iz Hajdučice nije mogla da pruži dostojan otpor vrlo raspoloženim domaćinima.

U okviru 15. kola Druge južnobanatske lige Istok ekipa Sloge iz Margite gostovala je ekipi Banat iz Dupljaje. Vrlo težak meč za obe ekipe. I jedan i drugi tim ušli su vrlo oprezno u ovu utakmicu. Tokom prvog poluvremena domaćini su imali malo izglednije prilike, ali je golman gostiju Radak bio na visini zadatka. U drugom poluvremenu domaćini su krenuli malo otvorenije, sa jasnim ciljem da prvi postignu pogodak i utakmicu okrenu u svoju korist. Da ekipa iz Margite kući ode sa celim plenom i novom pobedom pobrinuo se Danijel Duda koji se sa više od 30 metara postigao evrogol, tik pod prečku. Nakon vođstva od 0:1, ekipa Banata je forsirala napadački fudbal, ređale su se šanse pred golom Radaka, ali stamena odbrana i bravure golmana doneli su ekipi iz Margite još jednu pobedu.