Pobeda koja ima gorak ukus: Liverpul ubedljiv protiv Brentforda, povredili se bitni fudbaleri

Fudbaleri Liverpula slavili su sa ubedljivih 4:1 na gostovanju Brentfordu, u okviru 25. kola Premijer lige.

Izabranici Jirgena Klopa su mrežu rivala „otključali“ u 35. minutu kada je mrežu rivala pogodio Darvin Nunjes na asistenciju Žote. Minut ranije strateg „redsa“ bio je prinuđen da napravi izmenu jer se povredio Kurtis Džons, a na teren je posla Gravenberha.

Samo devet minuta kasnije Klop pravi novu prinudnu izmenu, a van terena morao je Žota. Ipak, Portugalac je svoje mesto ustupio Salahu, a sjajni napadač je u nastavku briljirao.

Igrao se 55. minut kada je na asistenciju Salaha Mekalister povisio na 2:0, da bi se u 68. minutu i Salah upisao u strelce. Domaži sastav uspeo je da preko Tonija postigne počasni pogodak, da bi sve dileme oko konačnog ishoda otklonio Kodi Gakpo golom u 86. minutu.

Nakon ove pobede Liverpul se učvrstio na čelu Premijer lige sa 57 bodova, uz napomenu da ima dva meča više u odnosu na Mančester siti koji je osvojio 52 boda. Sa druge strane, Brentford je na 14. poziciji sa 25 bodova.