Pet medalja i pehar u ekipnoj konkurenciji za Tekvodno klub „Zmaj“

RUMA -U nedelju 24. marta u Hali sportova „Ranko Žeravica“ odrzalo se seniorsko prvenstvo Srbije u tekvondu, gde je nastupilo 300 takmičara iz 43 kluba.

Rumski tekvondisti članovi TK „Zmaj“, predvođeni trenerima Borislavom Krstićem i Goranom Živanovićem i ovog puta opravdali su očekivanja i osvojili 5 medalja i pehar za osvojeno 3. mesto u zenskoj ekipnoj konkurenciji.

Titulom prvaka Srbije okitila se Jovana Šušnjević u apsolutnoj kategoriji +73 kg, Jovana Vasiljević osvojila je drugo mesto, dok su bronzane medalje osvojili Jovana Mušicki, Isidora Šavija i Gordana Topić.

Aleksandar Topić koji je nastupio u kategoriji – 80 kg zaustavljen je u borbi za medalju.

„Nastupili smo na drzavnom prvenstvu roviti od povreda i ne baš u najjačem sastavu ali smo pokazali zelju i volju. Najbitnije je da smo nastavili kontinuitet osvajanja medalja u najtezoj seniorskoj konkurenciji“, istakao je Borislav Krstić trener kluba.