Partizan je jesenji šampion! Siguran trijumf u Milanovcu i beg na pet bodova Zvezdi!

Odigrano je pretposlednje kolo jesenjeg dela Superlige Srbije

Fudbaleri Partizana u pretposlednjem kolu jesenjeg dela sezone Superlige Srbije savladali su Metalac u Gornjem Milanovcu sa 3:0 (3:0) i time potvrdili titulu jesenjeg šampiona u Humskoj.

Ovom pobedom, pobegli su Crvenoj zvezdi na pet bodova.

Već u trećem minutu, crno-beli su domaćinu satvili do znanja da su došli po sva tri boda. U polukontri, lopta je stigla do Meniga, koji je nakon duplog pasa sa Milovanovićem savladao Savića, 1:0. Prvi deo, prvog poluvremena igrao se na polovini domaćina. Konstantno su crno-beli napadali, te da je bilo evidentno da će se rezultat ponovo menjati. Igrao se 28. minut, kada je lopta stigla do Šćekića, a ovaj nakon okreta ka golu, pored dvojice odbrambenih igrača, uputio efektan šut, 2:0. Bilo je jasno da se Partizan za sve pita.

Spustili su crno-beli loptu, krenuli znatno opuštenije, ali u finišu, preko tandem a Šćekića Meniga, stigli i do trećeg pogotka, a rezultatom od 3:0 se otišlo i na poluvreme.

Nakon pauze, domaćin je zaihgrao znatno bolje, međutim, ni to nije bilo dovoljno kako bi se ugrozio rival. Trener Stanojević je rešio da razbije uljuljkani ritam, te je u igru ubacio Holendera Pantića. Ubrzo po izlasku na teren, mađarski internacionalac je imao veliku priliku, ali je u padu poslao loptu pored stative. Do kraja susreta, još jednom je bljensula ekipa Metalca, ali je Partizan kontrolisao dešavanja na terenu. Ređali su crno-beli napade, ali manje opasne nego u prvom delu susreta. Na kraju, crno-beli su upisali sigurnu pobedu, 3:0.