Pančevački strelci uspešni na Grand prix Novog Sada

PANČEVO – Članovi Streljačke družine “Pančevo 1813” imali su izuzetno uspešan nastup na takmičenju Grand prix Novog Sada održanom minulog vikenda.

Na ovom tradicionalnom međunarodnom takmičenju nastupili su takmičari iz 15 zemalja, a među njima i četiri takmičara Streljacke družine „Pančevo 1813“.

Aleksa Rakonjac je osvojio srebrnu medalju sa rezultatom od 622, 4 kruga vazdušnom puškom u kategoriji juniora, a u konkurenciji seniora je nastupio u finalu sa osme i završio na šestom mestu.

Malokalibarskom puškom,u trostavu juniora 3×20, Aleksa Rakonjac je zauzeo sedmo mesto sa 569 krugova.

Iva Rakonjac je osvojila bronzanu medalju sa 619,4 kruga vazdušnom puškom u kategoriji juniorki, a u konkurenciji seniorki je bila jedanaesta i vrlo blizu finala.

U kategoriji juniora malokalibarskim pištoljem slobodnog izbora PSI, Marko Ninković je osvojio zlatnu medalju sa 522, a Velimir Ninkovic je osvojio bronzanu medalju sa 488 krugova, dok su u konkurenciji seniora zauzeli četvrto i šesto mesto.

Vazdušnim pištoljem Marko Ninković je sedmi junior sa 553 a sa 547 krugova, Velimir je deveti junior.