Oslabljeni Partizan drhtao pola sata na „krovu“, pa pronašao snage da zgromi Voždovac

Crno-beli pobedili na „krovu“ sa 3:0

Fudbaleri Partizana ostvarili su i 16. pobedu u šampiionatu savldavši ekipu Voždovca sa 0:3 (0:1) na stadionu tržnog centra u Zaplanjskoj. Golove za crno-bele postigli su Menig u 40, Rikardo u 50. i Pantić u 55. minutu.

Ako je donositi sud samo po prvih pola sata igre, strahovi Partizana pred utakmicu sa Voždovcem bili su opravdani, jer bez Natha, Markovića i Vujačića u poslednjoj liniji tima, sa premornim ostatkom tima od debakla u Talinu, moralo je da se pronađe dodatna volja da bi se u Humsku donela tri boda sa „krova“ TC Stadion.

Nije baš išlo sve glatko u tom traganju za motivacijom, ali kada se do nje došlo terenom je potpuno zavaladao samo jedan tim. Junak pobede bio je Holanđanin Kvinsi Menig koji je u 40. minutu otvorio domaćina, da bi u 50. minutu asistirao Rikardu za 0:2, ali pravi junaci trijumfa bila je osovina sa dvojicom zadnjih veznih Jojićem i Zdjelarom, ispred koji su delovali Pavlović i Pantić. Oni su ubacili brzinu više i davali su ton igri, dok su dvojica najisturenijih umeli da pretvore u golove sve to što im je iz pozadine pakovano.

Voždovac je pokazao dva potpuno drugačija lica do gola Meniga i kasnije, kada ih je bilo teško prepoznati onako anemične i bezvoljne na terenu. Utisak je da do 55. minuta nikako rezultat nije smeo da bude izražen tolikom razlikom u korist gostiju, ali kako je posle toga zavladala totalna letargija, pravo je čudo da još koji put golman Preković nije izvadio loptu iz mreže.

Partizan u narednom kolu igra protiv Novog Pazara u Humskoj, a u sredu je na programu kup utakmica protiv Dubočice.