Odbojkašima Zvezde pripao derbi protiv Vojvodine u Novom Sadu

NOVI SAD – Crvena zvezda, posle preokreta nad Vojvodinom, potvrdila lidersku poziciju.
Dobra odbojka oba tima, rezultatska neizvesnost od početka do kraja i konačno dobijeni set za Vojvodinu (27:25), od starta meča opravdava mu naziv derbija kola.

U drugom setu Zvezda kreće silovito pa stiže i do + 6, na 8:2 i 10:4 kada Vojvodina, boljom igrom ali i uz pet grešaka protivnika stiže do izjednačenja na 12:12.

Posle tajm auta, igrači Crvene zvezde vraćaju sigurnost ali i prednost pa uz 20:14 ulaze u finiš seta koji na kraju dobijaju 25:20.

I u nastavku Zvezda dominira pa vodi od prvog poena. Na pola seta stiže i do +4 a tu prednost, uz tek jedan bljesak Vojvodine (22:21), održava do konačnih 25:22.

U četvrtom, ispostavilo se i konačnom setu, igrači Zvezde i dalje dominiraju i opravdavaju lidersko mesto na tabeli Superlige.

Brzo stižu do +7 (12:5) a siguran put ka pobedi Zvezde u samom finišu remeti Vojvodina koja stiže i do izjednačenja na 21:21.

Uz još jedan, dva poena kasnije, bilo je to sve od Vojvodine pa Zvezda osvaja set 25:23 i beleži i drugu sezonsku pobedu nad šampionom.

Najefikasniji igrač Crvene zvezde, ujedno i najbolji pojedinac na susretu, bio je Nikola Meljanac koji se 34 puta upisao u listu poentera.

U Vojvodini je najefikasniji bio Radoslav Parapunov uz 16 postignutih poena.

Za odbojkaše Vojvodine, nakon nekoliko vezanih mečeva, sledi kratka pauza a naredne srede, na svom terenu, u Ligi šampiona, dočekuju Zenit iz Sankt Peterburga.

Utakmica će biti odigrana od 18 časova u velikoj dvorani SPENS-a u Novom Sadu a ulaz će biti besplatan.

Vojvodina NS Seme – Crvena zvezda 1:3 (27:25, 20:25,22:25, 25:23).