Odbojkašima Vojvodine set protiv Benfike – sutra drugi meč

LISABON – Odbojkaši Vojvodine NS seme poraženi su u meču 6. kola D grupe Lige šampiona. Benfika je večeras u Lisabonu, pobedila Vojvodinu, koja je nominalno bila domaćin, sa 3:1, po setovima 19:25, 26:24, 25:21 i 25:14, posle 103 minuta igre.

Odloženi meč 3. kola između Benfike i Vojvodine NS seme odigraće se sutra (četvrtak, 17. februar) od 20.00 časova po našem vremenu.

Posle sjajnog prvog seta izgledalo je Vojvodina na putu pobede u Lisabonu, ali je činjenica da su crveno-beli propostili u nastavku izgledne šanse i na kraju uknjižili poraz u meču šestog kola D grupe Lige šampiona.

Sjajno su odigrali Novosađani prvi set. Dobro su ga otvorili i držali konce u svojim rukama od početka do kraja. Sve je u redovima crveno-belih funkcionisalo na najvišem nivou, u napadu je bio siguran Parapunov, prijatno iznenađenje bio je sjajni mladi bloker Andrej Rudić.

Nakon vođstva od 1:0, malo su popustili puleni trenera Boškana, dok je sa druge strane mnogo bolje zaigrao domaćin. Bila je gotovo sve vreme u prednosti Benfika, ali je u nekoliko navrata, pa i u samom završnici Vojvodina imala priliku za preokret. Blokom je Simić doneo izjednačenje 22:22 i nakon toga preciznost je bila na strani portugalskog predstavnika.

Činilo se u trećem setu da Vojvodina ponovo ima kontrolu. Sve vreme su novosadski prvotimci vodili, imali su i po tri poena prednosti u pojedinim momentima. Ipak, kod rezultata 16:13 Benfika je napravila mini seriju, još kratko je prednost držao Parapunov, ali je odličnom odbranom tim iz Lisabona okrenuo i iskoristio greške crveno-belih da reši ovaj deo meča u svoju korist, te povede 2:1.

Takav rasplet trećeg perioda potpuno je poremetilo redove Vojvodina, koja nije bila ravnopravan takmac u četvrtom setu.

Zenit i Berlin utakmice 3. i 6. kola igraju u Sankt Peterburgu. U prvoj utakmici, odigranoj večeras, Berlin je pobedio Zenit sa 3:2, po setovima 24:26, 20:25, 27:25, 25:22 i 15:12. Druga utakmica će se odigrati sutra (četvrtak, 17. februar).