Odbojkaši Spartaka ubedljivi u Vojvođanskom derbiju

SUBOTICA – Odbojkaši Spartaka pobedili su Vojvodinu pred svojom publikom sa 3:0 po setovima 25:15, 25:17 i 25:19 u okviru 19 kola odbojkaške Super lige.

Odličnim servisima Spartak je poveo sa 7:2. Pokušao je trener gostiju minutom odmora da vrati svoj tim u meč, međutim domaćini su nastavili u visokom ritmu i stalno povećavali razliku. Blokom Mašulovića rezultat je bio 13:6 u korist subotičana. Predvođeni Mašulovićem i Džasperom, domaći odbojkaši su krčili put ka osvajanju prvog seta. As servisom Džaspera imali su deset poena viška, 22:12. Ubrzo Pavlović okončava prvi set sa 25:15.

Nastavili su domaći u visokom ritmu i u drugom setu i već na početku poveli sa 10:5. Poenima Mašulovića i Dulića domaćini su imali velikih 18:10. Vojvodina nije imala rešenje za raspoložene domaće odbojkaše. Džasper donosi deset set lopti, 24:15. Pavlović je iskoristio treću za 25:17 i vodstvo Spartaka od 2:0 u setovima.

Početkom trećeg seta novosađani, pobednici Kupa Srbije pokazali su deo svog kvaliteta. Poenima Ubiparipa i Stankovića poveli su sa 6:3. Nije to poremetilo domaće koji su znali da uzvrate i serijom poena preokrenu na 8:6. Ponovo je Spartak bio dominantan u svim segmentima odbojkaške igre. Vulikić donosi 5 poena viška, 18:13. As servisom Džaspera za 22:16, domaćini su sigurno krčili put ka novoj pobedi.  Mašulović donosi meč loptu a nakon servis greške Kisića Spartak treći set osvaja sa 25:19 za konačnih 3:0