Odbojkaši Spartaka savladali Takovo u osmini finala Kupa Srbije

SUBOTICA – Odbojkaši Spartaka plasirali su se u četvrtfinale Kupa Srbije, pošto su u subotičkoj Hali sportova savladali Takovo sa maksimalnih 3:0 (25:20, 25:15, 25:20). Subotičani su opravdali ulogu favorita i do pobede stigli disciplinovanom i požtrvovanom igrom.

Nakon neizvesnog početka Spartak servisom Mašulovića dolazi do prednosti od 10:6 u prvom setu. Pokušao je trener gostiju da tajm autima podigne svoju ekipu, međutim ubrzo je prednost Spartaka porasla na 20:14. Tumbas donosi set loptu na 24:16, da bi nakon toga gosti nanizali par poena, ali Spartak rutinski dobija prvi set sa 25:20.

Gosti iz Gornjeg Milanovca su poveli početkom drugog seta, međutim nije to dugo trajalo. Jakom igrom u odbrani te poenima Jungića i Milovića, Spartak je preokrenuo na 12:6. Ubrzo je Pavlović doneo velikih deset poena viška 23:13. Ubrzo je i drugi set pripao Subotičanima sa ubedljivih 25:15

Nešto neizvesniji je bio treći set u kojem su subotičani tek sredinom seta stigli do prednosti od 18:15. Tada su slomili otpor rivala pa