O reakciji golmana svi pričaju, Valensija preokretom do najvažnije pobede

Fudbaleri Valensije savladali su ekipu Valjadolida posle velikog preokreta sa 2:1, u okviru 31. kola španske La Lige.

Ova utakmica je bila od presudnog značaja za „Slepe miševe“ s obzirom na to da su ovom pobedom pobegli iz „opasne“ zone.

Ipak, mnogo muke, ali i sreće bilo je potrebno da Valensija dođe do trijumfa. Gosti su mnogo bolje otvorili meč, i poveli već u šestom minutu preko kanadskog reprezentativca, Kajla Larina.

To je ujedno bilo i poslednje uzbuđenje u prvih 45 minuta, ali je onda usledio kompletan preokret. Igrao se 60. minut, kada je viđen detalj o kojem će se tek mnogo govoriti.

Muktar Dijakabi je šutirao glavom, lopta je odskočila pred golom, a reakcija golmana gostiju je, malo je reći sumnjiva. Da li je reč samo o lošoj proceni, ili je tu bilo nešto više, prosudite sami.

Ipak, fudbalski „Bogovi“ su pogledali domaće i u nadoknadi vremena, kada je i Gera na spektakularan način pogodio, i doneo svom timu veliku pobedu.