Niksi pogađali sa pola terena i vode 1:0 u seriji, Branson brojao do 43 protiv Indijane

Košarkaški Njujorka poveli su sa 1:0 u polufinalnoj seriji Istočne Konferencije, pošto su u uzbudljivom meču dobili Indijanu kod kuće rezultatom 121:117!

Oba tima jure svoje prvo konferencijsko finale posle 10 i više godina, dok su u četvrtifnalu slavili posle šest utakmica, a ova prva u „Medison Skver Gardenu“ rešena je u poslednjih nekoliko sekundi – kada je Džejlin Bronson ubacio tri slobodna bacanja.

Domaćin je u drugom poluvremenu brzo izjednačio rezultat, da bi došli i do prvog vođstva rezultatom 68:66 još od starta druge deonice. Međutim, Indijana je potom napravila seriju 10:0 i imala je 78:73.

Kako je vreme odmicalo, tako je i tenzija rasla. Na kraju, Niksi prave seriju 9:0 i imaju četiri poena više na tri minuta do kraja. S druge strane, Indijana je izjednačila na 115:115, da bi Donte Divinćenco pogodio trojku za 118:115.

Gosti su smanjili na 117:118 pre nego što su usledila bacanja Bransona za trijumf.

Upravo je Branson sa 43 poena bio najbolji u redovima Niksa, Divinćenco je ubacio 25, a Džoš Hart je imao 24 poena, 13 skokova i osam asistencija. Hartenštajn i Anuobi su dodali po 13.

Majls Tarner je sa 23 poena predvodio Pejserse, Siakam je ubacio 19, Mekonel 18, dok su Nesmit iTopin dodali po 12.