Napoli pao i na drugom vezanom teškom ispitu: Viola odnela sva tri boda

Fjorentina je uspela da sruši Napolitance na gostovanju

Lako, razigrano i ubedljivo je danas prešla Fjorentina preko stadiona „Dijego Armando Maradona“ i uzela nova tri velika boda u derbiju 8. kola Serije A protiv Napolija. Vrlo loše su izgledali domaći, koje kao da je uzdrmao poraz od Real Madrida u Ligi šampiona sredinom sedmice – 1:3 (1:1).

Nije Napoli ličio na onaj stari, napadački orijentisan tim. Ali ruku na srce i Fjorentina je uspela u tome da ih spreči. Dobrom odbranom, ekipa u ljubičastim dresovima stigla je do pobede kojom je pretekla svog rivala na tabeli i izbila na četvrto mesto.

Već od samog starta dalo se nagovestiti da će ovde biti uzbuđenja. U 7. minutu Josip Brekalo uspeo je da donese prednost gostima, posle čega je usledila serija napada Napolitanaca u potrazi za izjednačenjem.

Ako Viktor Osimen nije uspeo da da gol u 23. minutu kada je on poništen zbog ofsajda, onda je u petom minutu nadoknade prvog poluvremena sa bele tačke sve bilo sigurno, pa je domaćin u egalu ušao u nastavak utakmice.

Nadali su se domaći navijači da će na tim krilima i nastaviti njihovi fudbaleri. Ali avaj. Bonaventura je sasekao ista ta krila i okačio ih na leđa Fjorentine u 63. minutu meča. Bio je to novi težak udarac za Napoli.

U jeku napada za izjednačenje, Fjorentina je iskoristila rupu u odbrani i preko Gonzalesa stigla čak i do ubedljive pobede za 17. poen.