Milan strepi za Ligu šampiona: Bolonja „otkinula“ bod Rosonerima

Zanimljivo je bilo u Bolonji

Fudbaleri Milana i Bolonje remizirali su sa 1:1, u okviru 30. kola italijanske Serije A.

Meč nije mogao da počne bolje po Bolonju, s obzirom da je već u prvom minutu na semaforu stajalo 1:0 u korist domaćih. U ulozi asistenta se našao Poš, a Sansone se upisao u listu strelaca

Nizali su se napadi gostiju u nastavku, što su uspeli da „krunišu“ pogotkom pred kraj prvog poluvremena. Igrao se 40. minut, kada se lopta odbila na ivicu kaznenog prostora, kada je Pobega „uhvatio volej“ i iz prve „opalio“ ka golu, a lopta je od leve stative završila u mreži

To je ujedno bilo i poslednje uzbuđenje u prvih 45 minuta. U nastavku su napadali „Rosoneri“, ali bezuspešno, te je na kraju meč i završen podelom bodova, rezultatom 1:1.

Milan je ovim remijem ostao na četvrtom mestu sa 53 boda, koliko ima i Roma na trećem mestu, dok bi Inter, koji ima meč manje u slučaju trijumfa nad Moncom mogao da „preskoči“ Milan, i dođe do pozicije koja vodi u Ligu šampiona.

Sa druge strane, Bolonja je ostala na osmom mestu sa 44 boda, a toliko ima i Juventus, sa utakmicom manje.