Mesi je za 3 koplja iznad svih u Severnoj Americi

Argentinac je pogurao svoj tim da kroz dramu i penale stigne među 8 najboljih u Konkakaf Liga kupu

Daleko iznad kvaliteta takmičenja u Severnoj Americi je Lionel Mesi, iako ima 36 godina. To nam je dokazao i tokom prethodne noći kada je opet dao dva gola i pogurao Inter iz Majamija u četvrtfinale Konkakaf Liga kupa, takmičenja u kome učestvuju timovi iz MLS i Meksika.

Mesijev klub je u Dalasu uspeo da kroz penal dramu izbori ulazak među 8 najboljih, ali teško da bi tako nešto mogao da postigne da nije bilo omalenog Argentinca.

Gubio je Inter do 80. minuta od domaćina 4:2, ali onda autogol, pa magija Mesija iz slobodnog udarca, tek da pokaže navijačima na tribinama zašto su u rekordnom roku, za 18 minuta, razgrabili ulaznice za ovaj meč.

Prethodno je postigao vodeći gol za svoju ekipu u 6. minutu meča.

I kad je došlo do izvođenja jedanaesteraca, Argentinac je bio taj koji je preuzeo odgovornost i prvi šutirao, te tako ulio samopouzdanje svojim saigračima koji nisu promašili nijedan od 5 udaraca. Na drugoj strani tragičar je bio Pomikal, koji nije pogodio mrežu u drugoj seriji.

Ovo je bio drugi uzastopni meč majstora nad majstorima na kome je postigao dva gola, a na 4 utakmice u Konkakaf Kupu postigao je već sedam golova.