Mektomini dao dva gola u nadoknadi i spasio Junajted bruke, četiri komada Čelsija

Vredi pomenuti da je Škot ušao u 87. na teren

Košmaran start sezone za fudbalere Mančester junajteda se nastavlja, iako su izabranici Erika Ten Haga uspeli da pobede Brentford na domaćem terenu rezultatom 2:1 (0:1)!

Junak trijumfa Đavola bio je škotski reprezentativca Skot Mektomini koji je ušao u igru u 87. minutu, a zatim golovima u 94. i 98. kreirao preokret.

Prethodno su gosti poveli kada je pogodio Matijas Jensen u 26. minutu, i to posle još jedne očajne asistencije Onane. Koliko je puta „prodao“ klub, pravo je čudo ako i dalje bude među stativama. Opet, s druge strane, nema Holanđanin koga ni da stavi.

Vredi pomenuti i to da je Junajtedu u 90. minutu poništen gol Mektominija, jer je u začetku akcije postojao ofsajd. Ipak, činjenica je da je domaćin ponovo bio očajan i svima je jasno da nešto ne štima. Podsetimo, da su Đavoli izgubili, to bi im bio treći vezani poraz na Old Trafordu – što im se nikad nije desilo u istoriji PL.

Sve je mirisalo da će i Čelsi da pruži još jednu razočaravajuću partiju. Gubili su do 42. minuta golom Odoberta u 15. i onda su izjednačili autogolom Dahila.

Palmer je u 49. preokrenuo rezultat, Sterling je u 65. povisio na 3:1, da bi konačnih 4:1 postavio Fžekson u 75. Plavci sada imaju 11 bodova, dok je pomenuti Junajted skočio na 12.