Medvedev bolji od Sonega u Adelejdu

Medvedev je protekle godine nadigrao Kecmanovića u oba susreta koje su igrali na Rolan Garosu i potom u Los Kabosu.

Ruski teniser Danil Medvedev plasirao se u drugo kolo turnira iz serije 250 u Adelejdu pošto mu je Lorenco Sonego predao meč u drugom setu pri vođstvu Medvedeva sa 7:6 /8:6/, 2:1. Medvedevu će u drugom kolu protivnik biti srpski teniser Miomir Kecmanović.

Lorenco Sonego je propustio čak devet set lopti, pa Medvedev osvaja set posle sat i 20 minuta igre.

U nastavku,  Italijan osvaja prvi brejk. Rus je odmah uzvratio ribrejkom za izjednačenje i potom poveo sa 2:1 a Sonego je potom predao meč.

Danil Medvedev će se u drugom kolu sastati sa srpskim teniserom Miomirom Kecmanoviće koji je na startu u dva seta nadigrao domaćeg tenisera Kristofera O’Konela.

Plasman u drugo kolo sinoć su izborili još Karen Hačanov pobedom protiv Pedra Kačina 6:2, 6:4 i Janik Siner koji je eliminisao Kajla Edmunda 6:3, 6:2, a prvi nosilac u Adelejdu Novak Đoković je ubedljivo nadigrao Francuza Konstana Lestjena sa 2:0 (6:3, 6:2).