Medalje za strelce iz Pančeva na Kupu Srbije

PANČEVO – Članovi Streljačke družine „Pančevo 1813“ osvojili su medalje na finalu Kupa Srbije u streljaštvu održanom za vikend u Smederevu i Novom Sadu.

Iva Rakonjac je druga kadetkinja u trostavu vazdušnom puškom, Aleksa Rakonja je drugi junior u trostavu malokalibarskom puštom.
Marko Ninković je osvojio drugo, a Velimir Ninković treće mesto malokalibarskim sport pištoljem.

U Smederevu je minulog vikenda održano finale Kupa Streljačkog saveza Srbije u disciplini trostav 3×20 vazdušnom puškom za kadete.
Iva Rakonjac je osvojila srebrnu medalju u kategoriji kadetkinja sa rezultatom od 588 krugova.

U Novom Sadu je održano Finale Kupa Streljačkog saveza Srbije malokalibarskim oružjem.

Aleksa Rakonjac je osvojio srebrnu medalju u kategoriji juniora sa 573 kruga u trostavu 3×20 metaka malokalibarskom puškom, i ušao u finale seniora na petoj poziciji. Završio je na osmom mestu, što je izuzetan uspeh.

U disciplini malokalibarskim sport pištoljem sa 30 metaka u preciznoj paljbi i 30 metaka u brzoj paljbi, u kategoriji juniora Marko Ninković je osvojio srebrnu medalju sa 543 kruga, Velimir Ninković je osvojio bronzanu medalju sa 522 kruga, a Stefan Kešišjan je šesti junior sa 488 krugova.

U disciplini malokalibarskim pištoljem slobodnog izbora – PSI u kategoriji seniora, Marko Ninković je šesti senior, a drugi junior sa rezultatom od 503 kruga, Stefan Kešišjan je sedmi senior a treći junior sa 502 kruga, a sledi Velimir Ninković sa 483 kruga.

Narednog vikenda u Novom Sadu će biti održano Prvenstvo Vojvodine malokalibarskim oružjem.