Matić otkrio šta je rekao igračima Čuke na poluvremenu

Čukarički i pored poraza ima aktivan rezultat

Fudbaleri Čukaričkog doživeli su poraz od Olimpijakosa u okviru plej-ofa za Ligu Evrope. Grčki klub bio je bolji rival tokom svih 90 minuta i zaslužemo je trijumfovao sa 3:1. Međutim, i pored poraza, trener Čukaričkog Igor Matić veruje u svaj tim.

Meč je prelomio rani gol domaćina u 2. minutu, da bi do kraja prvog poluvremena golman Samurović još dva puta kapitulirao.

Ipak, čast Čukaričkog spasao je Miladinović golom u nadoknadi meča i doneo svom timu kakvu-takvu nadu pred revanš.

Svoje viđenje meča izneo je Igor Matić. Strateg Brđana je u svom izlaganju naveo da ovaj tim može mnogo više.

– Čega smo se stvarno pribojavali i ponavljali prvih 15-20 minuta da moramo da izdržimo ovaj pritisak, navijače, mi smo tu negde poklekli. Primili smo dva jeftina gola, prvo poluvreme nije bilo dobro. U drugom poluvremenu smo morali nešto da menjamo.  Formaciju smo promenili iz 3-5-2 u 4-2-3-1, izmene su donele dosta dobrih stvari, živosti,energije…Drugim poluvremenom sam zadovoljan i to je model kako Čukarički mora da izgleda u narednom periodu. siguran sam da ovaj Čukarički može mnogo više i mnogo bolje. Ja sam neko ko je došao pre 6-7 danaa, nemam čarobni štapić, potrebno mi je vreme – započeo je svoje izlaganje Matić.

Trener Čukaričkog pričao je i o formaciji sa trojicom u zadnjoj liniji, koja očigledno u poslednje vreme „ne štima“.

– Znajući kvalitet igrača Olimpijakosa, probali smo da zatvorimo utakmicu i da ih ugrozismo kroz kontre. Generalno, mi smo formacijski dobro stajali, ali njihove nadolazeće igrače nismo dobro čuvali. Pričam o njihovim napadačima i bočnim igračima koji popunjavaju prostor. Potrebno je vreme. Jeftino smo primili dva gola, igrači su ušli sa strahom, što mogu i da razumem. Sigurno će oni individualno da rastu i mi kao ekipa kroz ovakve utakmice. Imamo jedan aktivan rezultat, model je drugo poluvreme i još bolje i jače ako želimo da dođemo do aktivnog rezultata – nastavio je strateg Brđana.

Upitan je Matić i šta je rekao fudbalerima tokom pauze. Bilo je primetno da je u nastavku Čukarički delovao bolje.

– Momci, gore od ovoga ne može! Znam kakvi su igrači, znam njihov kvalitet, spremali smo utakmicu četiri dana. Uvukao se strah, rekao sam im da nema razloga za tako nešto. Moramo da uživamo u ovom ambijentu, da popravimo utisak iz prvog poluvremena i mi smo to pokazali, ali sam siguran da ima prostora za bolje i više – istakao je Matić.

Čukarički je na ovom meču imao čak trojicu debitanata.

– Ja nemam problem da dam šansu mladim igračima, i ja sam nekad bio mlad igrač. Sve su to momci koji su mladi reprezentativci, od Stankovića, Subotića, Samurovića golmana, imali smo Rogana, Dregića. Pričam o tri debitanta, momci koji su mladi, imaju 20-21 godinu. Znate kako, kod mene nema mlad, star igrač. Postoji kvalitetan i manje kvalitetan. U ovom trenutku sam probao da im trkački ispariramo znajući njihov kvalitet, ali zadovoljan sam sa njima, prva je utakmica svim tim igračima, imaju kvalitet. Sada je najvažnije da se konsolidujemo, očekuje nas teška utakmica u prvenstvu u nedelju i moramo da je pripremimo na pravi način. Sve ove moje reči će posle prve pobede dobiti na težini – rekao je Matić.

Veliko iznenađenje predstavljao je izostanak Marka Docića. Naime, kapiten Brđana je u igru ušao na početku drugom poluvremena.

– Kapiten je pravi primer. On je za mene kapiten i na terenu i van njega. Imali smo razgovor u četiri oka, i ja sam nekada bio u njegovoj poziciji. Marko je neko ko je pravi profesionalac, odluku je prihvatio na pravi načinm ušao je u drugom poluvremenu. Mi imamo četiri utakmice u narednih 10 dana, gledao sam nekako da rasporedim minutažu. Teško da bi uspeo da odigra sve utakmice svih 90 minuta, on je neko ko je jako bitan i značajan za ovu ekipu, a odluku je prihvatio na pravi način – objasnio je Matić svoju odluku.

Pomenuo je i navijače, koji će sigurno biti bitan faktor u revanšu koji se igra na novootvorenom stadionu u Leskovcu.

– Da dođu, da navijaju i da nas bodre. Sigurno ćemo se pokazati u boljem svetlu nego danas – završio je svoje izlaganje strateg Brđana.

Podsetimo, revanš meč između Čukaričkog i Olimpijakosa na programu je 31. avgusta.