Ludilo Srbije: Orlovi odigrali neverovatnih 3:3 sa Kamerunom, sudbina u rukama Brazila!

Neverovatno…

Neverovatno je šta se se Srbiji sve desilo za nešto više od 90 minuta… Orlovi su u drugom kolu grupe G Svetskog prvenstva odigrali 3:3 protiv Kameruna nakon što su gubili, a onda vodili sa 3:1.

Ovo kockanje je Piksijeve momke stavilo u poziciju da se prvo nadaju da će Brazil savladati Švajcarsku (danas, 17 časova), a onda bi i sami morali isto da učine u petak kako bi prošli u nokaut fauz Mundijala. Uz, naravno, momenat da sam Selesao ne izgubi od Kamerunaca na kraju grupne faze.

Golove za srpski sastav postigli su Strahinja Pavlović u 46. i Sergej Milinković Savić u 48. minutu prvog poluvremena, te Aleksandar Mitrović u 53. minutu, dok su za protivnika strelci bili Kasteljeto u 29, Abubakar u 63. i Čupo Moting u 66. minutu.

A, moglo je sve da bude u našim rukama… Pogotovo nakon 3:1. Pitanje je šta se desilo u tih dva minuta, a objektivno smo bili bolji od protivnika.

Lopta je bila 60 odsto u nogama Srbije, više je i šutirala na gol, ali je pomračenje od 63. do 66. minuta dalo Afrikancima i poslednju nadu da mogu dalje.

Sve je krenulo veoma loše za srpsku selekciju koja je preko Mitrovića imala stativu, a onda i čist zicer sa 10 metara, te je za to došla propisna kazna.

Prekid i centaršut je pokupio Nkulu koji je preglavao loptu na drugu stativu gde se našao Kasteljeto gde je sa nekoliko centimetara samo pogodio nebranjenu mrežu.

I dalje je Srbija bila agilnija, a sada i pod pritiskom, a sve se to isplatilo tek u nadoknadi prvog poluvremena kada je došlo do preokreta.

Prvo je Dušan Tadić iz slobodnog udarca sa nekih 25 metara poslao centaršut sa efeom koji je glavom pokupio Pavlović i sproveo ga u donji levi ugao.

Kamerunci nisu ni doneli loptu do centra, a već je bilo 2:1 – Milinković Savić je samo iskoristio pas Andrije Živkovića sa boka, a onda sa ivice kaznenog prostora u prvi, desni ugao tukao i pogodio.

Odlično smo zatvorili prvo, ali smo dobro i krenuli drugo poluvremene – Mitrović je sada bio na pravom mestu posle prelepe akcije i plesa po kaznenom prostoru. Mitrogol je na kraju dobio pas od Živkovića, koji je tada upisao i drugu asistenciju.

Opuštanje je evidentno stiglo, a onda i teško kažnjavanje.

Abubakar je izbegao ofsajd za dlaku i lobovao Vanju Milinkovića Savića, te dao nadu svojoj ekipi da nekim čudom i može da prođe dalje.

Čupo Moting je skroz vratio svoju ekipu u igru, a Abubakar je ponovo izbegao ofsajd, istrčao kontru i poslužio svog kolegu iz napada koji nije imao problema da pogodi sa tek nekih 7-8 metara.

Imali smo nekoliko dobrih naleta u nastavku, ali su i Kamerunci pretili. Sve u svemu, sada nam ostaje da računamo i da se nadamo da će i druge ishode.