LŠ: Tadić pocrveneo u istorijskoj katastrofi Ajaksa, Atletiko patio u Belgiji, Inter srušio Barsu u Milanu

Šta se desilo timu iz Amsterdama?

Strašno veče za evropski fudbal – odigrano je treće kolo Lige šampiona u grupama A, B, C, i D, a najupečatljiviji momenti dešavali su se u Amsterdamu gde je kapiten Srbije Dušan Tadić zaradio crveni karton u debaklu i istorijskom porazu njegovog Ajaksa od Napolija sa čak 6:1.

Grupa A – Ajaks i najgora evropska golgota, Liverpul slavio u britanskom derbiju

Ajaks nikada nije doživeo ovakav poraz u istoriji evropskih utakmica, a i pored toga što se zna da nemaju baš najbolji niz protiv Napolija, niko nije očekivao baš ovakav debakl.

Pogotovo ne nakon što je Kudus u devetom minutu postigao pogodak za vođstvo „kopljanika“.

Do poluvremena je bila najavljena loša noć – Prvo je Raspadori u 18. minutu poravnao, Di Lorenco glavom preokrenuo u 33. minutu, da bi Zielinski postavio visokih 3:1 sa kojim se otišlo na poluvreme.

Tadić je bio nervozan, zbog jednog grubljeg remplanja je zaradio žuti karton, a njegova nervoza je bila još veća nakon novog gola Raspadorija taman što se počelo sa drugim delom igre.

Na 5:1 je povisio sjajni Kvarachelija koji je posle duplog pasa pogodio donji desni ugao.

Onda je zbog laktanja i isključen Dušan, a katastrofa je zaključenja devet minuta pre kraja nakon što je Simeone kompletirao 6:1.

Liverpul je bio siguran sa 2:0 protiv Rendžersa, a moglo je da bude mnogo ubedljivije.

Trent Aleksander Arnold se makar probudio u Evropi, pa je iz slobodnog udarca u sedmom minutu doneo prednost domaćinu.

Udvostručio je Mo Salah u 53. minutu gađavši po sredini gola Mekgregora, tako da se Škoti nisu vratili do kraja utakmice

Grupa B: Klub Briž smirio Atletiko i skoro obezbedio nokaut fazu, Porto iz ludog minuta u pobedu

Ekipa Klub Briža je sa 2:0 savladala Atletiko Madrid, iako su „jorgandžije“ mogle da dođu i do boda, da su imale malo više sreće.

U 36. minutu je Sova pogodio za vođstvo Belgijanaca nakon što se Jutgla odlično zagradio u 16 metara i odložio mu loptu.

Onda je Atletiko pokušavao da poravna, ali je stigao novi šok nakon što je asistent kod drugog gola sada bio strelac. Isto građenje smo videli od Bušanana, a Jutgla je povisio na 2:0.

Onda je Grizman promašio jedanaesterac u 76. minutu nakon što je pogodio prečku, a u nastavku akcije je zatresao mrežu, ali je VAR javio da se radilo o ofsajdu, tako da je ostalo 2:0.

U drugom meču ove grupe viđena je jedna komična situacija, a nje ne bi ni bilo da nema VAR tehnologije. Porto je slavio protiv Bajera sa 2:0 i krajnje zasluženo uzeo tri boda.

U 42. minutu je Porto preko jedne brze kontre pogodio, Taremi je bio strelac, ali je sudija vratio akciju skroz na početak i ustanovio da je štoper igrao rukom u kaznenom prostoru, pa je Leverkuzen dobio penal.

Ipak, Šik nije bio precizan, te je ostalo 0:0 posle tog ludog minuta.

U 69. minutu stiže zaista do promene rezultata – Zaidu je sačekao centaršut Taremija i pogodio mrežu glavom. Samo tri minuta pre isteka poslednjeg minuta, Galeno je sa desne strane ušao u 16 metara i pogodio suprotni ugao, a protivnik nije imao više ni šta da traži sa 10 igrača nakon što je Frimpong zaradio drugi žuti.

Grupa C: Bajernova petarda i Barsina neuspela viktorija u Milanu

Kao što je već bilo poznato, Bajern je na svom terenu savladao Plzenj sa 5:0 u Minhenu, a tri boda iz ovog kola ostaju i u Milanu gde je Inter savladao Barselonu sa 1:0.

Čalhanoglu je u drugom minutu nadoknade uspeo da savlada Ter Štegena i nakači muku na vrat Kataloncima koji su do kraja meča pokušavali, čak i pogodili, ali im je VAR poništio pogodak zbog igranja rukom Fatija pre nego što je Pedri poravnao.

Grupa D: Marsej preslišao pokerom Marsej, mir u Frankfurtu

Sporting je, od ranije, porazio Marsej sa 4:1, a onda se desila jedina nula u ovom kolu – Ajntraht i Totenhem su podelili bodove bez golova.

Iako su po 11 puta pokušavali i gađali gol, „pevci“ nisu za 90 minuta uputili niti jedan udarac u okvir gola, a opasniji nisu bili ni domaći igrači.