Liga nacija: Norvežani se sapleli za Srbiju, srpska pokrajina iznenadila deo Velike Britanije, trijumf Ronalda

Dosta iznenađenja, ali ih u eliti nije bilo

Fudbaleri Norveške remizirali su sa Slovenijom 0:0 na svom terenu u sklopu trećeg kola Lige nacija, te su tako ostali na samo bod od Srbije u grupi 4.

Srbija je slavila na gostovanju Švedskoj 1:0, ali je Norveška bila u situaciji da se odvoji na +4. Ipak, prilike su se ređale, udarci u okvir gola, pogotovo nakon direktnog isključenja Blažiča u 63. minutu, ali bedem Slovenaca na kraju nije probijen.

Ovim su „orlovi“ ostali i te kako u igri za plasman u ligu A, a da preteknu Norvežane imaće već za tri dana kada se igra naredno kolo u kojem naši sada gostuju Sloveniji, a na drugoj strani ćemo gledati skandinavski derbi.

Veliko iznenađenje napravila je tzv. selekcija Kosova koja je sa 3:2 pobedila Severnu Irsku. Društvene mreže u Velikoj Britaniji su izgorele nakon ovog neuspeha, ljudi nisu mogli da veruju da je došlo do ovako glatkog poraza.

U ligi C su Grci vrlo lako izašli na kraj sa Kipranima (3:0), dok je Bugarska takođe doživela šok odigravši samo 1:1 sa Gibraltarom.

Severna Makedonija se nije proslavila nakon serije dobrih rezultata, pa je u Skoplju pretrpela žestok poraz 0:3 od Gruzije.

U elitnoj ligi A Portugalci su sigurnom igrom savladali Češku 2:0, dok je reprezentacija Španije golom Sarabije u 13. minutu slavila u Švajcarskoj.