Lajpcig je promašio sve: Atalanta se iz Nemačke vraća sa remijem

Bez pobednika u prvom meču četvrtfinala Lige Evrope

U prvom meču četvrfinala Lige Evrope Lajpcig i Atalanta su odigrali nerešeno 1:1. Prvo poluvreme je pripalo gostima, u nastavku domaćin je propustio brojne prilike, a u poslednjim momentima utakmice Demiral je sa gol linije izblokirao šut protivničkog igrača i sačuvao remi timu iz Bergama.

Sve posle toga proteklo je u znaku domaćeg tima. U 24. minutu Silva je pogodio stativu, u 56. isti igrač je promašio penal, da bi se inicijativa domaćinu isplatila ubrzo potom, kada je Orban iskoristio je centrašut Anđelina sa leve strana i iz peterca zatrersao mrežu – 1:1.

Jedinu pravu šansu posle vodećeg gola Atalanta je imala u 65. minutu, kada je stativu pogodio Kupmajners, da bi u dvadesetak minuta kasnije okvir gola još jednom sačuvao goste, pošto je prečku pogodio Soboslai posle šuta glavom.