Lacio na korak do osmine finala Lige šampiona

Uzbudljvia najava pretposlednjeg kola

Nije bilo mnogo golova u prvim mečevima petog kola Lige šampiona, međutim uzbuđenja nije falilo ni u Rimu niti u Hamburgu. Fudbaleri Lacija odnonso Šahtjora pobedili su Seltik i Antverp i tako poprilično zagolicali maštu svim neutralnim ljubiteljima elitnog takmičenja.

Škoti su na „Olimpiku“ poraženi sa 2:0 i tako i zvanično ostali bez bilo kakve šanse da završe bar na trećem mestu na tabeli grupe E.

Čovek odluke bio je Ćiro Imobile, dvostruki strelac, ali su navijači bili poprilično nervozni sve do 82. minuta. Bio je i do tog momenta Lacio bolji tim, stvorio veći broj prilika, ali je i rival imao svoje šanse.

Prvi gol Ćiro je postigao iz odbitka, a na krilima te situacije tri minuta kasnije je iskoristio i asistenciju Gustava Isaksena. Rimljani su nadomak prolaska u drugu fazu, a za to im je potrebno da Atletiko savlada Fejenord.

Šahtjor je na „Folksparku“ bio bolji od Rojal Antverpa 1:0, pa se sada u grupi H maltene ništa ne zna, osim da su Belgijanci zakucani za dno.

Jedini gol delo je Mikole Matvienka u 12. minutu posle centaršuta Oleksandra Zubkova iz slobodnog udarca. U 14. minutu poništen je drugi gol nominalnog domaćina, a do kraja okršaja tim iz Donjecka je propustio pregršt prilika. Čak je i Irakli Azarov pogodio prečku u 56. minutu.

Šahtjor u poslednjem kolu igra protiv Porta, koji će se tokom večeri sastati sa Barselonom.