Kvalifikacije za EURO: Kejn odveo Engleze na prvenstvo, Italijani u problemu

Azuri zauzimaju 3. mesto na tabeli u svojoj kvalifikacionoj grupi

Večerašnje utakmice u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo donele su dosta uzbuđenja, ali i odredile pojedine putnike na EURO 2024. Pored naše selekcije, plasman na prvenstvo Starog kontinenta izborila je i Engleska, koja je u dinamičnom meču savladala Italiju rezultatom 3:1.

Pomenuti meč bolje su otvorili Italijani koji su uspeli da povedu preko Skamake u 15. minutu. Ipak, do odlaska na odmor Englezi uspevaju iz penala da izjednače i to preko Hari Kejna u 32. minutu.

Drugo poluvreme proteklo je u znaku „Gordog Albiona“ koji je golovima Rašforda u 57. i Kejna u 77. minutu izvojevao veliku pobedu.

U drugoj utakmici grupe C, Ukrajina se mučila sa Maltom, ali je na kraju ipak zasluženo slavila sa 3:1. Što se plasmana na tabeli tiče, Engleska je na prvom mestu sa 16 poena, Ukrajinci na drugom sa 13 i utakmicom više, dok su Italijani treći.

U narednom kolu meč između Ukrajine i Italije daće odgovor na pitanje koja od ove dve selekcije ide na EURO.

Slovenija je u gostima savladala Severnu Irsku 1:0 u meču grupe H kvalifikacija za EP 2024. Jedini gol na utakmici postigao je Adam Gnezda Cerin u petom minutu. Sa druge strane, Danska je sa „samo“ 2:1 trijumfovala protiv San Marina. Skandinavska reprezentacija povela je preko Hojlunda u 42. minutu, da bi San Marino izjadnačio u 61. minutu. Bio je to prvi gol ove selekcije još od marta i meča sa Litvanijom. Pobedu Dancima doneo je Poulsen u 70. minutu.

Prvo mesto na tabeli grupe H drži Slovenija sa 19 bodova, koliko ima i drugoplasirana Danska. Kazahstan je treći sa 15 bodova, a potom slede Finska sa 12, Severna irska sa šest i San Marino bez bodova.