Kralju, hladno je, trebaće ti jorgan: Kakva drama u Španiji, Atletiko u 93. minutu došao do boda protiv Reala!

Kakva drama, kakva utakmica u derbiju Madrida! Fudbaleri Atletika i Reala remizirali su sa 1:1 na Santijago Bernabeuu i to pošto su „Jorgandžije“ došle do gola u dubokoj nadoknadi vremena preko Markosa Ljorentea, dok je za Kraljeve jedini gol bio delo Brahima Dijaza.

Mnogo se očekivalo od ove utakmice, pogotovo jer je derbi dve ekipe koje su u samom vrhu tabele, ali radi se i o dve ekipe koje igraju gradski derbi koji bi mogao totalno da začini borbu za titulu u Španiji ove sezone.

Kada se činilo da Atletiko ne može da odgovori Realu, Ljorente je sve demantovao.

Dosta je bolji rival bio Real, ali nisu sačuvali koncentraciju na samom kraju.

Real je bolje otvorio utakmicu, napadao je, a Brahim je to iskoristio u 20. minutu kada je postigao gol za 1:0, što će se ispostaviti i kao jedini pogodak na ovom meču.

Uspeo je Atletiko da postigne gol preko Stefana Savića, ali je njegov pogodak poništen odlukom VAR-a.

Činilo se potom da je sve gotovo, ali, Markos Ljorente je glavom savladao Lunjina i tako je doneo neki vid radosti i svojim navijačima.