Košarkašice Crvene zvezde slavile u Subotici

košarka-subotica
SUBOTICA – Košarkašice Crvene zvezde bile su ubedljive protiv Spartaka, povratnika u Prvu ligu ženske košarkaškelige Srbije.

Domaće su jedino u prvoj četvrtini uspevale da pariraju favorizovanom protivniku da bi u nastavku sureta crveno-bele rutinski meč privele kraju.

Gošće su koševima Čelsi povele sa 4:0. Odgovorile su domaće, pojačali igru u odbrani te nakon koša Dušiće Stanaćev stigle do poravnanja 6:6. Usledila je trojka Čorto za 8:11. Spartak je u tim trenucima uspevao da parira, dva puta su i poravnale rezultat, 11:11 i 13:13. Ipak, u finišu prve četrvtine Zvezda dolazi do prednosti od 18:15.

U nastavku susreta košarkašice Zvezde su ubrzale igru i sa preciznim šutevima povećavale prednost. Trojku za vodstvo od 25:15 pogađa Nadežda Nedeljkov. nakon dalekometnog šuta Bojovićeve gošće su imale prednost od 40:22, da bi se na odmor otišlo sa rezultatom 45:25 u korist Beograđanki.

Loš procenat šuta domaćih sa distance samo je pomogao protivnicama da se rezultatski još više „odlepe“. Spartak nije uspeo da postigne koš u poslednjih pet minuta treće četvrtine, iskoristile su to gošće i povećavale prednost.  Zorana Todorović pogađa za 51:31 da bi se treći period završio poenima Milice Bojović za 64:31. Početkom poslednjeg perioda Rogan smanjuje na 33:68, međutim protivnice su nastavile u jakom ritmu i na kraju stigle do ubedljivih 86:44.

Spartak:Krstajić, Rogan 13, Stanaćev 3, Zukanović 6, Todorović 2, Šćekić, Petrekanović, Hadžić 3, Krnjajski, Riđošić, Curaković 6, Skot 11.