Klop je Pepova noćna mora, „Redsi“ bili brutalni 45 minuta i ostavili Siti bez jednog trofeja

Mane dvostruki strelac na Vembliju u polufinalu FA Kupa – 3:2

Fudbaleri Liverpula plasirali su se u finale FA kupa, tamo će na Čelsi ili Kristal Palas, a taj cilj ispunili su na najbolji mogući način, protiv Mančester Sitija – 3:2.

Bilo je i velikih 3:0 u jednom momentu za četu Jirgena Klopa, „nebeskoplavi“ su u 45. minutu bili nokautirani nakon što je Mane svojim drugim golom ispisao na semaforu pomalo neverovatno vođstvo u tom trenutku, koje su do kraja igrači Liverpula umalo i ispustili!

Pored Manea, Konate je pogodio za drugoplasirani tim Premijer lige protiv lidera, koji ni i u trećem pokušaju ove sezone nije uspeo da dobije meč protiv najvećeg rivala za sve pehare.

Do kraja sezone ova dva tima, osim što će voditi veliku bitku za šampionski tron, mogu se sastati i u finalu Lige šampiona koje mnogi ljubitelji fudbala i priželjkuju.

I ovog puta navijači su od Pepovog i Klopovog tima videli samo spektakl, kišu golova, šansi, a ovog puta i pobedu crvenog tima koja je bila „na vidiku“ još u ranoj fazi meča. Konate je prvi pogodio, a onda je viđen moguće i ključan momenat meča, potpuno neverovatna greška golmana Sitija Stefena, za 0:2, i psle toga nokaut u režiji neuhvatljiog Senegalca.

Imaće, ipak, Klop da kaže mnogo toga svojim igračima za igru u drugom poluvremenu, dva gola su primili, a mogli su i treći pred sam kraj kada je Siti navalio svim silama po egal i produžetke.

Griliš i i Bernardo silva su bili strelci golova za Siti, Portugalac je pogodio u 91. minutu i to je bio momenat kada su „Građani“ osetili da mogu i više od postignutog, dok su „Redsi“ tada grčevito branili što se imalo odbraniti – u čemu su na kraju i uspeli.