PEKING – Kineski regulator sajber prostora (CAC) primio je 110 prijava kineskih tehnoloških kompanija, kao što su Huavej i Alibaba, za odobrenja modela veštačke inteligencije (AI), koji se mogu koristiti za manipulaciju vizuelnim i audio podacima, takozvani dipfejk.
Ove kompanije žele se uklade sa pravilima za regulaciju dipfejk tehnologije koja je CAC objavio u decembru, prenosi Rojters.
Pet kineskih tehnoloških firmi, uključujući Baidu i SensTajm je u četvrtak predstavila AI četbotove nakon odobrenja kineske vlade, ali ova odobrenja su odvojena od regulative za dipfejk tehnologiju.
Za razliku od AI četbotova koji generišu potpuno novi tekst, slike i zvuk na osnovu upita korisnika, dipfejk tehnologija proizvode sadržaj koji se ne razlikuju bitno od originala i može da služi za manipulacije i dezinformacije.
Pročitajte još:
Evrozona: Situacija u sektoru proizvodnje loša i u avgustu
BRISEL – Problemi u sektoru proizvodnje evrozone su se nastavili i u avgustu, saopštio je danas Markit ekonomiks navodeći da je indeks menadžera nabavke (PMI) u proizvodnji evrozone u avgustu iznosio 43,5 poena. Tržišta su na osnovu preliminarne procene očekivala da će vrednost ovog indeksa porasti sa julskih 42,7 poena na avgustovskih 43,7 poena. PMI u proizvodnji je parametar koji se koristi kao indikator aktivnosti u ovom sektoru, a rezultat ispod 50 poena ukazuje na pad proizvodnje. Kako se navodi na sajtu kompanije S&P global, broj novih porudžbina opada, a zaostalih narudžbina i poslova je sve manje. Zabeleženo je šesto […]
Opširnije
Preuzmite našu Android aplikaciju sa Google Play Store.