Junajtedov siguran korak ka Ligi šampiona, brine Rašfordova izmena

Mektomini i Marsijal strelci za Đavole

Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su Everton rezultatom 2:0 (1:0) u uvodnom meču 30. kola Premijer lige!

Crveni đavli su bili bolji rival u većem delu utakmice, a na kraju su slavili golovima Skota Mektominija u 36. i rezerviste Antonija Marsijala u 71. minutu

Mogao je Junajted i ranije da postigne gol, imali su čak dva zicera u prvih 15 minuta meča preko Rašforda i Van Bisake, da bi i gosti potom pripretili preko Meknila u 24. minutu.

Rašforda nije hteo gol, imao je priliku i u 28. minutu, ali je na kraju uspeo da zabeleži asistenciju za Marsijala. Doduše, imao je tada pomoć jednog defanzivca Karamela koji je loše procenio loptu.

Kada je u pitanju Rašford, vredi pomenuti da je njegov izlazak u 81. minutu zabrinuo mnoge na Old Trafordu. Bila je to prinudna izmena i reprezentativac Engleske je hramljući otišao odmah u svlačionicu.

Pošto su odranije imali meč manje, sada je Junajted takođe odigrao 29 utakmica koliko i Totenhem, na primer, na petom mestu. S tim da sada imaju šest bodova više od Pevaca u toj borbi za TOP 4. Njukasli zaostaje tri, ali ima i meč manje i gostovanje Brentfordu od 16.00 časova