Junajted dominirao protiv Vigana, a semafor se ne bi složio: Samo dva gola dovoljna za 4. rundu FA kupa

Veliki broj promašaja, ali na kraju pobeda

Fudbaleri Mančester junajteda su uspešno prošli u četvrto kolo FA Kupa Engleske nakon pobede nad ekipom Vigana rezultatom 2:0 na „JW stadionu“ kao gosti.

Iako je Vigan imao prvu priliku preko Osgarda u trećem minutu, koju je golman Onana uspešno odbranio, Junajted je brzo preuzeo kontrolu nad igrom.

Gosti su poveli golom Dioga Daloa u 22. minutu, što je bilo dovoljno za vođstvo od 1:0 pred odlazak na poluvreme. U drugom delu utakmice Fernandeš je postigao drugi gol iz penala u 74. minutu, čime su potvrdili pobedu rezultatom 2:0.

Mančester junajted će se u narednom kolu 27. ili 28. januara suočiti s pobednikom duela Njuport kauntija i Istlija, dok je Erik ten Hag ozbiljno shvatio FA Kup ove sezone, izvevši na teren jak tim.