Jović nastavio seriju golova: Orlovi vezali drugu pobedu u Ligi nacija i ostali u trci za prvo mesto u grupi!

Još jedan trijumf Srbije, koji im donosi šesti bod u ovom takmičenju

Orlovi nastavljaju da lete! Na trenutke lep i razigran fudbal omogućio je momcima Dragana Stojkovića Piksija da upišu i drugu pobedu u ovosezonskom izdanju Lige nacija u fudbalu. Ceh je večeras platila sasvim solidna reprezentacija Švedske, koja sem dobre odbrane nije imala šta da ponudi ljubiteljima fudbala – 0:1 (0:1).

Bio je ovo duel iz kojeg će selektor Dragan Stojković Piksi moći mnogo toga da uzme. Ponovo je šef Orlova rešio da iskombinuje i izmeša karte, ubacio je u tim nekoliko novih imena i mogao je da vidi kako se snalaze pod pritiskom na teškom gostovanju na severu Evrope.

Druga pobeda Srbije pomogla je da ostanemo u trci sa Norvežanima za prvo mesto u grupi i eventualni plasman u Ligu A, te da na taj način omogućimo sebi dodatni baraž za predstojeće Evropsko prvenstvo koje se igra za dve godine u Nemačkoj.

Krenulo je vrlo, vrlo sporo. Srbija tokom uvodnih 25 minuta jeste imala inicijativu, ali je ona bila krajnje jalova. Zapravo, za to vreme nismo videli nijedan jedini udarac u okvir gola bilo koje od reprezentacija, što kao da je „raspalilo“ njihovu energiju za nastavak meča.

Krenulo je prvo sa nešto oštrijom igrom zbog koje je morao da reaguje belgijski sudija Lorens Viser i da za desetak minuta podeli po dva kartona na obe strane. U jeku toga u 33. minutu je Luka Jović imao sjajnu šansu kada se namestio na šut, ali je bio izblokiran u poslednjem momentu.

U 41. minutu, Jović je uspeo da prodre sa desne strane igrališta i bio je fauliran tik na ivici kaznenog prostora. Iz te akcije izrodio se sjajan napad dva minuta kasnije, kada je Tadić izveo ovaj prekid, a Milenković za „dlaku“ nije uspeo da zakači loptu i smesti je u gol. Imala je Švedska nakon toga opasnu šansu preko Klaesona u 45. minutu, ali je ovaj bio neprecizan u situaciji jedan na jedan sa Dmitrovićem.

Ali pogodak je stigao baš onda kada smo to najviše i priželjkivali – u trećem minutu nadoknade prvog poluvremena. Pavlović je tada uspeo da spusti loptu za Jovića na ivici peterca, a ovaj je šutirao kroz četiri igrača Švedske i smestio loptu vrhunski u mrežu, tako nastavljajući seriju iz meča sa Slovencima.

I početak drugog poluvremena doneo je dominaciju Srbije, koja nažalost nije bila krunisana još jednim pogotkom, a koji bi značio nešto mirniju završnicu meča. Lazović je u tim momentima pokušavao sa desne strane da proigra svoje saigrače u kaznenom prostoru, činio je to vrlo dobro, ali su se i Vikinzi dobro branili.

A onda je usledio 60. minut koji je mogao mnogo toga da promeni. Istrčao je Klaeson sjajno u prazan prostor, Pavlović je napravio vrlo neoprezan start koji je vrlo lako mogao da bude sankcionisan i crvenim kartonom da u tom momentu ispred nije bilo još jednog igrača odbrane naše selekcije.

To je dalo krila Šveđanima, koji su nekako krenuli daleko opuštenije da napadaju gol Dmitrovića. Pokušavali su u tim momentima Kajuste, Elanga, Avgustinson, Svanberg… Ali je lopta završavala ili preko gola ili u rukama golmana Srbije.

Završnih deset minuta ipak je pripalo našim momcima. Pre svega je Kostić imao šansu da iz kontre stavi tačku na sva dešavanja, potom je to mogao da uradi i Sergej Milinković-Savić, a lep udarac imao je i Radonjić, ali je švedska odbrana ipak uspela da izdrži sve udare i da ostane na minimalnom porazu.

Uz nerešen ishod bez golova na meču Norveške i Slovenije, Srbija sada zaostaje samo jedan bod za aktuelnim liderom grupe i imaće šansu da možda već u narednom kolu dođe i do liderske pozicije ukoliko bude uspela da dođe do trijumfa protiv Slovenaca, a Norvežani budu kiksnuli protiv Šveđana u severnom derbiju.