Jokićev 13. tripl-dabl u sezoni i presudni poeni za pobedu Nagetsa u Indijani (VIDEO)

nikola jokić
BEOGRAD – Srpski košarkaš Nikola Jokić upisao je 31 poen, 13 skokova i 10 asistencija u pobedi Denver nagetsa 114:109 na gostovanju kod Indijana pejsersa.

Domaćini Pejsersi pružili su prilično dobar otpor prvacima NBA lige bez prve zvezde plejmejkera Tajrisa Haliburtona.

Nagetsi su ubitačnom trećom deonicom 39:19 ušli u poslednji period sa dvocifrenom prednošću. Međutim, Pejsersi se nisu predali i uzvratili su preokretom. Trojkom Šeparda na tri minuta i 42 sekunde do kraja su čak i poveli 103:102.

Onda su na scenu stupili Džamal Mari i Nikola Jokić. Kao u prošlogodišnjem plej-ofu, zaključno sa finalom, ovaj tandem je preuzeo kontrolu nad završnicom.

Jokićeva trojka na sedam sekundi do kraja je postavila konačan rezultat i donela treću uzastopnu pobedu Nagetsima na turneji po Istoku.

Dvostruki MVP regularnog dela i najkorisniji igrač prošlogodišnjeg finala Jokić je završio meč sa 31 poenom, 13 skokova i 10 asistencija. Pogodio je tri trojke iz četiri pokušaja i šutirao 10/15 za dva. Mari ga je pratio sa identičnim poenterskim učinkom uz osam skokova i sedam asistencija. Posle pobede u Bostonu, novo odlično izdanje ovog tandema.

Kod Pejsersa se najviše istakao Majls Tarner sa 22 poena. Ti Džej Mekonel je stao na 17 poena, dok je pojačanje iz Toronta Paskal Sijakam završio sa dabl-dablom od 16 poena i 10 skokova. Najbolji napad lige bez Haliburtona nije isti.

Nagetsi su na 31 pobedi i 14 poraza. Treći su za Zapadu, iznad su Oklahoma i Minesota. NBA prvacima sledi poslednje gostovanje u ovoj seriji, protivnik je ekipa Njujork niksa u „Medison skver gardenu“.

Derbi Los Anđelesa pripao Klipersima, Oklahoma u poslednjem minutu do pobede

Košarkaši Oklahoma siti tandera savladali su Portland trejlblejzerse 111:109 na svom terenu. Vasa Micić je doprineo trijumfu sa jednim poenom za sedam minuta na parketu. Klipersi su pobedili Lejkerse bez Lebrona Džejmsa 127:116 u derbiju Los Anđelesa.

Oklahoma se održava na vrhu Zapada, iako su ih Denver nagetsi sustigli.

Pobedonosnim košem Džejlena Vilijamsa na tri sekunde do kraja, Tanderi su slavili nad autsajderom Portlandom, koji je pred poslednji minut imao četiri poena prednosti.

Tandere je do skora 29-14 predvodio Šej Gildžes Aleksander sa 33 poena, 10 asistencija i šest skokova. Meč-viner Vilijams ga je pratio sa 19 poena. Vasilije Micić se nije naigrao, tek sedam minuta i jedan poen sa penala uz jedan šut i ujedno promašaj iz igre.

Skut Henderson je bio najraspoloženiji kod gostiju sa 19 poena. Oklahoma i Minesota su izjednačeni na vrhu Zapada sa 30 pobeda i 13 poraza, ispod njih je Denver sa 31-14.

Lejkersi bez Lebrona Džejmsa nisu bili konkurentni gradskom rivalu. Klipersi su imali vođstvo od početka do kraja meča. Koliko su domaćini bili raspoloženi govori i podatak da samo trojica igrača koji su upisali minute nisu završili sa dvocifrenim poenterskim učinkom.

Kavaj Lenard je posle dugo vremena ostvario tripl-dabl – 25 poena, 11 skokova i 10 asistencija. Džejms Harden je ubacio 23 poena i podelio 10 asistencija. Džordž, Pauel i Man su upisali po 17 poena, a Vestbruk je stao na 16 poena.

Dianđelo Rasel sa 27 poena i 10 asistencija, te Entoni Dejvis sa 26 poena i 12 skokova su se istakli kod poraženih.