Jokić odigrao meč sezone! Nikola demolirao koš Hjustona

Novi tripl-dabl je bio baš blizu…

Košarkaši Denver Nagetsa ubedljivo su poraženi su na gostovanju Hjuston Rokitsima 105:86, a partiju sezone prikazao je srpski košarkaš Nikola Jokić.

Jokić je igrao u Teksasu kao u transu, na parketu je proveo 42 minuta, a za to vreme bio je na korak od novog tripl-dabla. Naime, srpski košarkaš ostvario je učinak od 38 poena, 19 skokova i osam asistencija. Ipak, sve to nije bilo dovoljno Denveru da izbege ubedljiv poraz. Jednostavno, Nikola nije imao nikakvu podršku u ostatku tima.

Zanimljivo, ovaj poraz uz 19 poena razlike drugi je njveći od početka sezone za Denver. Većom razlikom poraženi su samo od Minesote, 110:89. Po svemu sudeći, povreda Mareja je učinila svoje, tako je Denver posle odličnog starta ušao u rezultatsku krizu. Sa druge strane, Hjuston je posle tri vezana poraza,nanizao pobede nad Memfisom i Denverom.

Kada je o samom meču reč, već posle prve deonice nazirao se pobednik. U ovom perodu domaći su ubacili 29 poena, dok su Nagetsi dobacili tek do 19, od čeka je Jokić ubacio 14.

Kako je meč odmicao, tako se nastavljala odlična igra Hjustona. Sa druge strane, Denver nije uspevao da pronađe pravi ritamm, a bilo je jasno i to da Jokić neće dobiti adekvtno podršku od svojih saigrača. Pokušao je Meloun sa izmenama, tražio je pravu kombinaciju i držao Jokića 42 minuta na parketu, ali sve to nije bilo dovoljno kako bi se izbegao poraz.

Tako, u pobedničkom timu najefikasniji je bio Džejlen Grins a 25, a odlični Šengun je parirao Jokiću sa 21 ubačenim poenom, a dodao je i 15 skokova i 8 asistencija.

U poraženom timu, osim Nikole Jokića istakao se Kaldvel-Poup sa 20 i Majk Porter sa 14 poena.