Jokić igrao poluvreme u pobedi Denvera, NBA šampion slavio na pogon „rukija“

Srpski košarkaš meč završio sa devet postignutih poena

Bez glavnog trenera Majkla Melouna, kom je na dan utakmice preminu otac, košarkaši Denvera pobedili su prvu utakmicu u NBA predsezoni protiv Klivlenda rezultatom 115:107!

Sve oči bile su uprte u Nikolu Jokića koji je samim istrčavanjem na parket privukao pažnju zbog jednog poteza, dok je na ovom meču dobio nešto manje od 18 minuta.

I to sve u prvom poluvremenu, gde je imao učinak od devet poena, četiri skoka i po dve asistencije i ukradene lopte.

Gledajuči košgeterski, Jokiča je odlično zamenio pridošlica sa Gonzaga Univerziteta – Džunior Strouter. Sjajni šuter je izabran u prvoj rundi drafta, dok je meč sa Finiksom završio sa 20 poena, pet skokova i tri asistencije!

Sam Jokić vodio je žestoke duele sa Jusufom Nurkičem u prvom poluvremenu, gde je reprezentativca BiH zabeležio 10 poena. Međutim, Denver je bio taj koji je imao sedam poena viška na odmoru (55:48).

Nagetsi su vodili i celu treću deonicu, uglavnom jednocifrenom razlikom, da bi u poslednju četvrtinu ušli sa +10 (87:77). Pad u igri usledio je sredinom poslendje deonice, kada je na semaforu stajalo samo 90:88 za Denver.

Ipak, gosti su ponovo otišli na dovoljnih 99:92, zatim i na 106:98 na tri minuta do kraja.

Zek Nađi je na kraju imao 17 poena u redovima Denvera, Redži Džekson 14, Džamal Marej i Kaldvel-Popup po 12, dok Majkl Porter i Kristijan Braun nisu igrali. S druge strane, Okogi je imao 17 poena kod Finiksa, uz napomenu da ni Nurkić nije igrao u drugom poluvremenu.