Iznenađenje pred Mundijal: „Faraoni“ šokirali Belgiju

Belgija će prvi meč u Kataru odigrati protiv Kanade

Fudbalska reprezentacija Belgije je poražena od selekcije Egipta rezultatom 2:1 (1:0), u poslednjoj proveri pred predstojeće Svetsko prvenstvo u Kataru.

Od samog početka se igralo dosta otvoreno na obe strane, a Belgijanci su prvi zapretili preko Bačuaija, međutim stativa je bila saveznik Egipta. Uzvratili su „faraoni“ preko Trezegea u dva navrata, ali je Kurtoa bio na visini zadatka.

Ipak, igrao se 32. minut, kada je de Brujne pogrešio na svojoj polovini, a Mustafa Mohamed je to iskoristio i sproveo u pogodak, te je tako Egipat poveo. Na startu drugog poluvremena – novi šok za Belgiju. Salah je uposlio zapaženog Trezegea, koji je precizno šutirao po zemlji i postavio 2:0 u korist Egipćana.

Uspeli su Belgijanci da smanje u 76. minutu, kada je Karasko sjajno proigrao Luisa Opendu, koji je primio loptu i zakucao je u mrežu. Ipak, to nije bilo dovoljno da Belgijanci izbegnu poraz u generalnoj probi pred Mundijal.

Podsetimo, Belgija je na Svetskom prvenstvu smeštena u grupi F, zajedno sa Marokom, Kanadom i Hrvatskom. Prvi meč Belgijanci će odigrati 23. novembra od 20 časova, kada će se sastati sa Kanadom.