Italijani su i dalje fudbalska sila – Albanija na svojoj koži osetila moć prvaka Evrope

Fudbalska reprezentacija Italije pobedom protiv Albanije (2:1) krenula je u misiju odbrane titule prvaka Evrope.

Azuri na startu EURO savladali Albaniju rezultatom 2:1 (2:1) na stadionu u Dortmundu i tako pobedom krenuli ovo prvenstvo.

Strelci za Italijane su bili Skamaka u 11. i Barela u 17. minutu, dok je jedini strelac za Albaniju bio Nedim Bajrami posle samo 20 sekundi meča.

Italijanima u drugom kolu grupe B sledi okršaj protiv Španije, dok će Albanije igrati protiv Hrvatske.

Kakav start meča smo imali na stadionu u Dortmundu. Jeste da su ovom meču prethodili incidenti albanskih navijača, koji su pravili nerede van stadiona kao i na samoj Dortmund areni.

A razloga za slavlje su imali već posle 20 sekundi. Kardinalnu grešku je napravio Dimarko koji je prosledio loptu Bajramiju, ovaj je to oberučke prihvatio i topovskim udarcem savladao Donarumu, i tako postigao najbrži gol u istoriji evropskih prvenstava.

Taj gol je razmrdao Italijane, koji su onda krenuli u opsadu gola Strakoše, ređale su se šanse, a odbrana Albanije je izdržala do 11. minuta kada je Skamaka savladao golmana Albanije i tako doneo poravnanje.

Nije Italijanima trebalo dugo da dođu do potpunog preokreta. Igrao se 17. minut kada je lopta došla do Nikolo Barele, a on je sa ivice kaznenog prostora uputio neodbranjiv šut i doveo svoj tim do prednosti.

Posle toga gola Azuri su malo spustili loptu i totalno kontrolisali meč.

Konstantno je kružila lopta oko kaznenog prostora Albanije, a do kraja prvog dela meča Italije je mogla i da uveća svoju prednost.

Prvo je izglednu šansu propustio Davide Fratezi, čiji je udarac sa nekih pet metara završio na stativi.

A onda u smiraj prvog dela igra je strelac prvog gola Đanluka Skamaka glavom loptu poslao pored gola.

Jedino vredno pomena kod Albanaca je pokušaja Asanija pred kraj prvog dela igre, ali je njegov udarac van kaznenog prostora otišao preko gola.

Slika iz prvog dela se preslikala i u drugi deo meča. Italija je nastavila da kontroliše situaciju na terenu.

Azuri su gospodarili sredinom terena, a do gola su mogli u 60. minutu, kada je Barela zamalo promašio.

Pre toga je Fratezi bio u šansi, ali se nalazio u nedozvoljenoj poziciji.

Do kraja meča Albanija je mogla do izjednačenja. Veliku šansu za bod na startu Evropskog prvenstva je imao Rej Manaj, ali je njegov pokušaj zaustavio Đanluiđi Donaruma.

Do kraja meča, tačnije u nadoknadi vremena, stvorila se nova gužva pred golom Italije, ali rezultat se nije menjao, tako da je na semaforu ostalo Italija dva, Albanija jedan.