Inter lupio najveći šamar Milanu: U direktnom meču postali šampioni i pretekli najvećeg rivala po broju titula

Istorijski dan na „čizmi“! Fudbaleri Intera pobedili su Milan na gostovanju 2:1 u 33. kolu Serije A i tako pred više desetina hiljada protivničkih navijača proslavili dvadesetu titulu u istoriji kluba! Na taj način ne samo da su lupili veliki šamar armiji pristalica „rosonera“, već su i pretekli najvećeg rivala po broju šampionskih pehara.

Do današnjeg dana dva tima su osvojila po devetnaest, dok će neprikosnoveni lider Juventus još dugi niz godina ostati rekorder, pošto trenutno ima 36 trofeja.

Rivalitet dva kluba traje od 1908. godine kada je osnovan Inter, ali ovakav momenat se ne pamti, pa je Milan samo nekoliko dana nakon eliminacije od Rome u Ligi Evrope pretrpeo još jedan zaista žestok udarac.

Sve je počelo u 18. minutu posle užasne reakcije odbrane posle kornera, Benžamen Pavar je prebacio loptu na dalju stativu, a Frančesko Aćerbi je zakucao loptu glavom u gol Majka Menjona. Nije gost bio toliko bolji tim u prvom poluvremenu, međutim domaćin svoje šanse nije iskoristio i prilike su propuštali Rafael Leao i Davide Kalabrija.

Derbi dela Madonina nije mogao da prođe bez uzbuđenja jer je i Markus Tiram na drugoj strani zatresao stativu, a šansu je do pauze prokockao i Henrik Mktarijan.

Početak drugog poluvremena obeležilo je iskupljenje Francuza i Tiram je pogodio mrežu u 49. minutu, da bi nadu domaćinu tek u 80. vratio Fikajo Tomori.

Nije drugi deo okršaja bio preterano sadržaj, mada treba pomenuti šanse Tea Ernandeza i Hakana Čalhanoglua, a sam kraj je, kao i uvek, protekao uz mnogo strasti na terenu. Sudija je imao pune ruke posla i morao je da podeli čak tri crvena kartona u nadoknadi.

Ernandez i Denzel Damfris su zaradili obostrano isključenje nakon sukoba, da bi do kraja okršaja i Davide Kalabrija posle udaranja Stefana De Fraja ranije morao u svlačionicu.

Do kraja sezone očekuje nas borba za Ligu šampiona, a tokom večero je krupan korak ka istoj napravila Bolonja pobedom nad Romom.