Inter je prvi finalista Lige šampiona! Lautaro slomio Milan na „Meaci“

Milan je očekivao mnogo, želeo je, ali nije mogao

Fudbaleri Intera iz Milana su postali prvi finalista Lige šampiona, pošto su i u drugom meču polufinala slavili protiv svog najvećeg rivala, ekipe Milana sa 1:0 na svom terenu. Jedini pogodak je postigao Lautaro Martinez, te su plavo-crni ukupnim rezultatom od 3:0 prošli u finale.

Mnogo očekivanja pred ovaj meč, a tako malo zabave. Tako bi najkraće moglo da se opiše sve sviđeno na Đuzepe Meaci ove večeri. Doduše, treba reći i da je to potpuno očekivano, s obzirom na to da je Inter imao ogromnu prednost iz prvog meča (2:0).

Milan je želeo, očekivao je mnogo, ali očigledno nije tako lako nadoknaditi minus i sve popraviti u samo 90 minuta. Možda bi i bilo, da je Brahim Dijaz u 11. minutu uspeo da savlada Andrea Onanu, ali je reprezentativac Kameruna lako odbranio njegov udarac.

To je bila i jedina prilika u prvoj trećini utakmice, jer su nakon toga ekipe totalno umrtvile igru. Nije bilo baš gledljivo, a potom su se između 30. i 40. minutu dogodile i najveće šanse. Prvo je u 38. minutu Rafael Leao bio taj koji je šutirao nekoliko centimetara pored gola Andrea Onane, a potom je dva minuta kasnije Mhtarijan imao priliku, ali je njegov udarac zaustavio Majk Menjan.

To je bilo to od prvog poluvremena, a drugo je bilo dosta, dosta manje sadržajnije. Praktično, iako je viđen gol, ništa izuzev toga nije. Lautaro je imao jednu priliku, nju je iskoristio i to je bilo dovoljno da se slavi u ekipi Intera, koja sada čeka boljeg iz duela Real Madrid – Mančester siti u finalu Lige šampiona.