Inter je gazda Serije A! Nerazuri lako preokrenuli protiv Rome, spakovali četiri i stavili pritisak na Juve

Inter igra baš, baš moćno! Teško da može bolje od ovoga. Nerazuri su večeras u derbiju Serije A došli do fantastičnog preokreta protiv ekipe Rome na „Olimpiku“ čime su napravili i veliki korak ka Skudetu i stavili pritisak na Juve – 2:4 (2:1).

Gledali smo spektakularan meč u kojem je Roma odigrala dobro prvo poluvreme, da bi u drugom propala u zemlju i dopustila Interu da se pita o apsolutno svemu.

Poveo je Inter pogotkom Aćerbija već u 17. minutu meča, ali je Roma uspela da pronađe povratak nazad preko Mančinija u 28. minutu i El Šaravija koji je uspeo da se upiše u strelce posle druge asistencije Lorenza Pelegrinija u 44. minutu.

Ali to je bilo apsolutno sve od Rome na ovom meču. U drugom poluvremenu se pitao samo Inter.

Već u 49. minutu je Tiram uspeo da izjednači posle asistencije Darmijana, da bi Anhelinjo autogolom samo „začinio“ preokret Intera.

Do kraja, kada je Roma pokušavala da se vrati natrag i da stigne barem do izjednačenja i boda stigla je jaka kazna u vidu pogotka Bastonija duboko u nadoknadi vremena, čime je postavljen konačan rezultat susreta.

Inter je sada prvi sa 60 bodova i ima sedam više od Juventusa, dok je Roma na petom mestu sa 38 bodova.