Hrvati šokirani u Velsu: Umesto plasmana na EURO, sada su ispod crte i više ništa ne zavisi od njih!

Imaće kockasti pravu dramu u poslednja dva kola

Fudbaleri Hrvatske poraženi su sa 2:1 u Kardifu od Velsa i time su ozbiljno doveli u pitanje plasman na Evropsko prvenstvo.

Imali su Hrvati prvu meč loptu u Kardifu gde su pobedom mogli da osiguraju plasman na Evropsko prvenstvo, a na kraju su „od gotovog napravili veresiju“.

Najpre su poraženi od Turske u Osijeku pre tri dana, a sada su ih porazili i Velšani, koji su ih pretekli na tabeli zbog boljeg međusobnog skora.

Hari Vilson je početkom drugog poluvremena matirao Livakovića za veliko slavlje Velšana, kada je bio prebrz za odbranu Hrvatske, a potom je lucidnim lobom matirao i istrčalog Livakovića.

Isti igrač je i 13 minuta kasnije posle centaršuta Danijela Džejmsa sjajno reagovao glavom i povisio na 2:0.

Hrvati se nisu predavali i preko rezerviste pašalića su u 75. minutu došli do 2:1. Pokušavali su kasnije Hrvati da izjednače, imali su inicijativu, ali je odbrana Velsa uspela da odoli naletima „Vatrenih“.

Turska je posle novog ciklusa izašla kao potpuni pobednik, jer je sa dve pobede izbila na prvo mesto i sada ima šest bodova više od Hrvatske i Velsa, ali i meč više.

Oni su sa 4:0 matirali Letoniju i tako i matematički obezbedili plasman na EURO, jer su u eventualom „krugu“ bolji i od Velsa i Hrvatske.

Sa druge strane, Hrvati sada imaju gostovanje Letoniji i čekaju Jermeniju u poslednjem kolu, dok Velsi pored toga što čekaju Tursku u novembru gostuju i Jermeniji.

Nema sumnje, čeka nas prava drama u finišu ove grupe D.