Hajdučica bolja u lokalnom derbiju, novi debakl Margite

PLANDIŠTE – Fudbalski timovi sa teritorije Opštine Plandište ne baš sjajnog nastupa proteklog vikenda.

U okviru 24. kola Područne fudbalske lige Pančevo ekipa Hajdučice na domaćem terenu u lokalnom derbiju dočekala je ekipu Sloge iz Plandišta. Malo ko je očekivao da će ova utakmica da bude prelomna za nastavak sezone i za jedan i za drugi tim. Odlično je ekipa Hajdučice ušla u utakmicu, čvrsto, sa jasnim ciljem da se direktni konkurent mora pobediti. Kao i do sada, kada je najteže, najiskusniji članovi tima poneli su najveći teret. Već na startu utakmice povela je ekipa Hajdučice golom mladog Jaćimovskog za 1:0 i odličan početak domaćina. U nastavku meča oba tima igrala su oprezno. Nakon odlične akcije Liptak A. povećava prednost na 2:0. U drugom poluvremenu ekipa Hajdučice nastavila je u istom ritmu, dominirala je na terenu i preko Kneževića povećala rezultat iz penala na 3:0. Utešan pogodak za goste i konačan rezultat 3:1 postavio je Nedimović. Vrlo zanimljiva utakmica i vrlo težak raspored za oba tima u narednim utakmicama.

U okviru 20. kola Druge južnobanatske lige Istok ekipa Sloge iz Margite na gostovala je vrlo neugodnoj ekipi Polet iz Izbišta. Od starta utakmice oba tima igrala su oprezno, povučeno, taktički vrlo zatvoreno. Ekipa Polet odigrala je dosta kvalitetnije i vrlo brzo iskoristila svoje šanse. U kratkom vremenskom periodu raspala se koncepcija igre tima iz Margite, što je dovelo do još jednog bolnog poraza od 4:0. Težak period za ekipu Sloge koja se opasno približila zoni ispadanja.

U okviru 11. kola Opštinske lige Alibunar Plandište u Kupiniku odigrala se derbi utakmica između Naša Krajina iz Kupinika i ekipe Banat iz Ilandže. Pravi derbi u kom je publika imala priliku da uživa već od prvog minuta.Domaćin je lako trijumfovao sa 3:0. Ekipa Solunca iz Banatskog Sokolca ugostila je lidera na tabeli ekipu Vladimirovca i doživela još jedan poraz od 1:6.