Grmeće Miha posle ovoga! Bolonja pala pred Milanom sa dva igrača manje

Domaći tim se vratio posle 0:2, „rosoneri“ na kraju slavili 4:2

Milan je uspeo da trijumfuje na gostovanju u Bolonji, iako se Bolonja dobro branila, a utakmicu je završila sa dva igrača manje – 4:2.

Leao je u 16. minutu doneo prednost Milanu, a da će gosti lako privesti utakmicu kraju pretpostavilo se samo četiri minuta kasnije, kada je isključen Suomaoro. Potom je Kalabrija duplirao prednost u 35. minutu.

Ipak, ekipa Bolonje koju sa klupe predvodi Siniša Mihajlović, nije se predavala i na početku drugog poluvremena je uspela čak i da izjednači. Prvo je Zlatan Ibrahimović postigao autogol u 49, a potom je u 52. minutu strelac bio Berou za 2:2.

Činilo se da Bolonja može da odoli, ali je ubrzo ostala i bez drugog igrača. Novi crveni karton, ovog puta u 58. minutu dobio je Sorijano.

Milan je napadao, pokušavao, i to se isplatilo u 84. minutu, kada je prelep pogodak za 3:2 postigao Benaser. Konačnih 4:2 postavio je Ibrahimović.