Glazer blistao, Zvezda se vratila na 1. mesto: Crveno-beli slavili u Nišu i iskoristili kiks Partizana

Crvena zvezda je ponovo lider Superlige Srbije! Pobedom protiv Radničkog u Nišu rezultatom 2:0 (1:0) crveno-beli su iskoristili prethodni kiks Partizana i sada imaju dva boda više od večitog rivala (62:60)!

Zvezda je poslednji put na vrhu bila pored 171. večiti derbi, tada su imali takođe dva boda više od crno-belih, ali su zbog poraza u Humskoj (2:1) skliznuli na drugu poziciju. Sada, pet kola do kraja ligaškog dela, aktuelni šampion je na boljoj poziciji da plej-of dočeka kao lider.

To automatski znači da će i naredni večiti derbi Zvezda biti domaćin, dok će imati i prednost u slučaju identičnog broja bodova na kraju sezone. Takođe, crveno-beli imaju lakši raspored u nastavku od večitog rivala, dočekuju Radnički iz Kragujevca, IMT i Železničar, gostuju Javoru i Radniku.

Nije Zvezda briljirala u Nišu, iako bolje vesti pred početak susreta nisu mogli da dobiju. Međutim, Gelor Kanga je u 34. minutu zbacio teret sa pleća gostujućeg tima i, ispostaviće se, dao ključan gol. Koliko je on zaslužan za trijumf, toliko je i Omri Glazer koji je u dva navrata spasio izjednačenje domaćina. Rezervista Aleksandar Katai je u 87. samo sprečio dramu!

Držala je Zvezda loptu u nogama nešto više od 70 odsto, kružila je oko bedema gola koji je branio Stevanović, ali su najbolje prilike viđene na sredini prvog dela. Šljivić je imao najbolju, kada je u 24. minutu šutirao preko gola sa nekolkiko metara. Vredi pomenuti da je mladi vezni igrač bio taj bonus u startnih 11.

Samo pet minuta kansije Stevanović je zaustavio oapsan udarac Hvanga, s tim da onaj Kangin u 34. nije mogao. Najviše zbog činjenice da je lopta zakačila Bakića posle šuta Gabonca, promenila pravac i završila u mreži.

Stala je Zvezda posle gola Kange, nije toliko jurišala da postigne drugi – što je moglo skupo da ih košta u samom finišu prvog poluvremena. Glazer je bio heroj kada je u 43. odbranio šut Cvetkovića, dok je minut kasnije posle kornera imao sreće: Marko Petković je sa nekoliko metara promašio zicer.

Osman Bukari je drugo poluvreme otvorio prilikom za 2:0, kada je šutirao pored stative, dok se Šerif Endijaj spetljao u 52. Promenio je Milojević trojicu igrača u 59. minutu, na teren su ušli Stamenić, Ivanić i Kraso umesto Šljivića, Hvanga i Šerifa.

Kao u finišu prvog, tako je i u 69. Glazer spasio Zvezdu! Ovoga puta je zaustavio još teži šut koji je uputio Smajlagić, glavom sa nekih pet-šest metara. Međutim, Izraelac se izvio kao mačka i sačuvao svoju mrežu.

Da se ne lažemo, Radnički je u drugom poluvremenu bio konkretniji rival – dok je Zvezda, osim te šanse Bukarija na startu, samo još jednom pripretila preko Olajinke u 64. minutu.

Ipak, dramu je u 87. sprečio Aleksandar Katai koji je odlično reagovao na asistenciju Milana Rodića. Na kraju, pamtiće se samo pobeda kada su u pitanju crveno-beli koji u narednom kolu dočekuju apsolutni hit Superlige, ekipu Radničkog iz Kragujevca.

FK RADNIČKI NIŠ – FK CRVENA ZVEZDA 0:2 (0:1)

(Kanga 34, Katai 87)

Radnički: Stevanović, Petković, Vojnović, Bakić, Faj (Fuseini 90), Luković, Stojković (Vukić 59), Jamkam, Cvetković, Belaković, Smajlagić (Terzić 71).

Crvena zvezda: Glazer, Mijailović (Mimović 81), Điga, Spajić, Rodić, Hvang (Ivanić 59), Kanga, Šljivić (Stamenić 59), Olajinka, Bukari (Katai 71), Endijaj (Kraso 59).