Fudbalska bajka Lalata i Kragujevčana, adrenalinski preokret i gol u 90. za nadu u opstanak

Kragujevčani u turbulentnoj utakmici u samom završnici došli do pobede uz veliku tenziju aktera oba tima

Misija „ostanak u Superligi“ možda se i ostvari za kragujevački Radnički posle važne, možda i najvažnije pobede u tom cilju, protiv Proletera iz Novog Sada na Čika Dači u meču prepunom adrenalina, golom u 90. minutu – 2:1 (0:1).

Gosti su vodili, Jovanović je pogodio u 45+3. minutu, dugo su igrači Proletera držali meč pod kontrolom, imali sreće i da ne prime gol iz penala (Mirić imao „pretvaranje“), ali ih je fortuna napustila u poslednjih desetak minuta duela kada su u adrenalinskom jurišu rivala kapitulirali ekspresno dva puta.

Pogledajte pogodak Proletera i veliko slavlje ekipe trenera Zumbula Mahalbašića.

Prethodno, Mirić je šokirao čitav stadion teškim promašajem sa 11 metara. Bivši fudbaler Zvezde je mogao biti totalni tragičar meča, pošto je na 0:1 promašio „nerpomašivo“ na savršen centaršu sa krila u samoj završnici. Bio je potpuno neometan na tri metra, ali je glavom promašio čitav gol.

Daleko bolja partija Kragujevčana u poslednjih dvadesetak minuta donela im je ono za čime su žudeli.

Najpre je Nemanja Tomić bio precizan sa bele tačke u 86. minutu, bio je hladan kao špricer sa penala, a etiketu heroja sebi je prilepio Maksimović koji je u 90. minutu bio snalažljiv kao mačka u petercu Novosađana i uspeo da donese zlatne bodove svom timu – Čika Dača je eksplodirao u tom trenutku!

Važnost meča učinila je svoje, meč su obeležile i velike tenzije aktera, koškanja, grubosti, a kulminacija negativnog naboja usledila je na samom kraju, kada je Nikola Ninković zaradio crveni karton, a onda i krenuo da se probija do sudije kako bi se obračunao sa njim. Saigrači su ga jedva zadržali da ne napravi glupost koja bi ga sigurno na duži rok udaljila od terena.

Na kraju, pobedu pišu Kragujevčani, trenutno su na mestu koje ih vodi u baraž dva kola pre kraja, dok Proleteru predstoji teška borba da sačuva superligaški status, jer više nemaju subinu u svojim rukama.