Fudbal: Rumljani zimuju na vrhu Sremske lige

LJukovo – Sloven 0:4 (0:1)

LJUKOVO: Igralište LJukova, gledalaca 150, sudija Grbatinić (Adaševci).Strelci: Stoisavljević u 43, Vidović u 56. i 68. i Dinčić u 80. minutu.Žuti kartoni: Opačić, (LJukovo), Vukmanović (Sloven).

LJUKOVO: Opačić, Stević, Stojanac, Radić (Popović), Panić, Igrač, Bulat (Pejčić), Igračev, Uzelac, Milanović, Katić.

SLOVEN: Jokić (Đukić), Malović, Vukmanović (Dinčić), Puzić, Maslić (Kondić), Stoisavljević, Stupar, Kordolup, Marin, Vidović (Bobić), Jovanović.

Igrači Slovena dominirali su, a naročitio dobro igrali su u u drugom poluvremenu, kada su postigli tri gola i došli do ubedljive pobede. Igrači LJukova nisu uspeli, da pruže snažniji otpor jesenjem lideru.

Železničar – Sremac (D) 3:0 (1:0)

INĐIJA: Igralište u Lejama, gledalaca 200, sudija Mušicki (Ruma).Strelci: Đuričić u 27. i 60. i Mandić u 70. minutu (iz penala).Žuti kartoni: Mladenović, Vukajlović, Lazarević, Tadić (Sremac).

ŽELEZNIČAR: Petković 8 (Blagojević 8), Ninić 8, Branković 8, Mitrović 8, Đuričić 8, Sokolović 8 (Mihajlović 8), Mandić 8, Kaurin 8 (Plećaš 8), Rakar 8, Blanuša 8 (LJubinković 8), Dubajić 8.

SREMAC: Matić 7, Mladenović 7, Šolak 7, Latković 7 (Lasković 7), Vukajlović 7 (Čubrilo 7), Tadić 7, R. Ašćerić 7, Bašić 7 (Mitrović 7), Proviđalo 7, Z. Ašćerić 7, Lazarević 7.

Rutinska pobeda železničara. Gosti su se branili, a domaći su postigli tri gola, pogodili stativu i još nekoliko puta opasno ugrozili mrežu Sremca. Đuričić je dva puta pogodio mrežu glavom posle centaršuteva. Mandić je bio strelac iz najstrože kazne. Upravo je bio Mandić u prilici da opasno ugrozi gol gostiju, a onda su ga gosti sa leđa sapleli, u svom kaznenom prostoru.

Borac (K) – Partizan 1:5 (1:2)

KLENAK: Igralište Borca, gledalaca 150, sudija Kavgić (Ruma).Strelci: P. Ilić u 43. za Borac, Pajić u 30, V. Matić u 33. (autogol), Petrović u 56. i 76.i M. Malinović u 84. minutu za Partizan.Žuti kartoni: B. Samaryić (Borac), Marković, P. Mlađenović, Matijević, M. Radović (Partizan).Crveni kartoni: D. Samardžić (Borac), Mršić na klupi (Partizan).

BORAC: Stjepanović 6, B. Samardžić 6 (Žunić), M. Samaryić 6 (Kulačin), Stojković 7, Fric 7, V. Matić 7, D. Samardžić 7, Mirković 6, P. Ilić 6, Petković 6, Savić 7.

PARTIZAN: Stajčić 8, Konc 8, Mirković 8, Marković 8, Petrović 9, M. Malinović 8, G. Radović 8, Matijević 8, M. Radović 8, Pajić 8, P. Mlađenović 8.

Klenčani, bez Marka Pjevca, ubojitog strelca, nisu mogli više postići od počasnog gola P. Ilića.Dok na drugoj strani gosti iz Vitojevaca su prikazali odličnu igru u polju, i efikasnu pred golom domaćina. Mogli su slaviti i ubeljivijim rezultatom.

Sremac (Deč) – Sloga (V) 5:1 (2:0)

DEČ: Igralište Sremca gledalaca 150, sudija Todić (Vrdnik).Strelci: P. Majstorović u 10. i 70, Janković u 30, Jurišić u 75. i Ćirić u 83. za Sremac, Simnjanovski u 77. minutu za Slogu. Žuti kartoni: Janković, P. Majstorović (Sremac), D. Marković (Sloga).

SREMAC: Šljukić 8, Stojković 9, Nedeljković 8, Milić 8, P. Majstorović 9 (Ćirić 8), Kresojević 8, Radošević 8, Jurišić 8, Radivojević 8, Marčeta 8, Janković 9.

SLOGA: Erceg 7, Putica 7, Stanković 7, Jovanović 7, Simnjanovski 8, N. Marković 7, Dostanić 7, Stanić 7, Jorgić 7 (Lazičić), D. Marković 7 (Evđenić), Lazić 7.

Dečani su zabeležili sigurnu pobedu u veoma kvalitenoj i efikasnoj igri. Mada se ne može reći da su gosti igrali slabo, naprotiv, igrali su sasvim dobro i oniloko koliko im je domaćin dozvolio. Briljirao je Vladimir Stojković, šraf između domaće odbrane i navale. Janković i Ćirić su bili strelci, pošto su izbili sami ispred golmana gostiju Ercega, a onda ga slali u jednu stranu, a loptu u drugu. P. Majstorivić dva puta, i Jurišić, bili su strelci posle vema lepih i izrađenih akcija. Simnjanovski za goste je postigao lep gol.

Sremac (V) – Napredak (P) 3:2 (2:1)

VOJKA: Igralište Sremca, gledalaca 150, sudija Blažon (Ruma).Strelci: Jovanović u 20, Gligorijević u 38. i Pavković u 55. za Sremac, Todorović u 44. i Grbić u 78. minutu za Napredak.Žuti kartoni: Grujin, Jovanović, Gligorijević, Pavković (Sremac), Todorović (Napredak).Crveni karton: Lošić (Sremac).

SREMAC: Bošković 7,5, Grujić 7,5 (V. Rankov), Inđić 7, Lošić 6,5, Cvijanović 7,5, Grujin 7,5 (B. Rankov 5), Pavković 7 (Jovović 6), Rudan 7,5 (Burić 6), Gligorijević 8, Kolarov 7,5, Jovanović 7.

NAPREDAK: Nikolić 6, Radovanović 6, Zoranović 6, Mirosavljević 6,5, Jakšić 5,5, Grbić 6,5, Todorović 7, Kočijašević 5 (Vasilić 5), Poljak 1 (Ivković 6,5), Vukin 5, N. Jovanović 5.

Domaćin je slavio i pored toga što su gosti imali stalnu inicijativu u toku cele utakmice. Uz odlično suđenje golove su postigli za domaće Jovanović iz šuta s 15 metara, Gligorijrević sa sedam i Pavković sa desetak metara. Za goste Todorović je bio strelac, posle kontre izbio je sam ispred golmana Boškovića i lako ga matirao, a Grbića je domaća odbrana ostavila nepokrivenog, i opet je Bošković bio lako matiran. Najzaslužniji za domaće slavlje bio je Aleksandar Gligorijević, koji je povezivao sve konce domaće odbrane i navale.

Hajduk (B) – Radnički (I) 3:0 (2:0)

BEŠKA: Igralište Hajduka, gledalaca 200, sudija Đurić (Inđija).Strelci: Bajić u 10, Radaković u 32. i Ribar u 77. minutu. Žuti kartoni: Stojčić, Bikić (Radnički).

HAJDUK: Kalajdžić 9, Čiča 8, Milosavljević 8, Bajić 8, Ribar 8,5 (Radun), Radaković 8,5 (Desančić), Karać 8, Kovačević 8 (Trbović 8), Lavrek 8, Prica 8,5 (Dobrojević), Subotin 8 (Petrović).

RADNIČKI: N. Savić 7, Kljajić 6, Nikolić 6, Dučić 6 (Ćeran), Bikić 7, N. Mitrović 7, Radosavljević 7, Marković 7, Šević 7, D. Mitrović 7, Stojčić 6, M. Mitrović.

Beščani su bili mnogo bolji rival. Igrali su zaista odličan fudbal. Goste je samo sreća spasla težeg poraza. Domaći strelci su u više navrata bili neprecizni. Prvi strelac na utakmici bio je Bajić sa nekih četiri, pet metara. U akciju su učestovali Čiča, Ribar i Kovačević, koji je protrurio loptu do slobodnog Bajića. Drugi strelac je bio Radaković.Loptu je primio na nekih 12 metara, posle centaršuta, i odmah iz prve je poslao u nebranjeni deo gostujuće mreže.

U nastavku, nešto bolja igra Irižana. Radosavljević i Bikić su imali lepe prilike. Posle greške odbrane domaćih gosti su dobili na poklon najstrožu kaznu. Šević je šutirao, ali je golman domaćih odbranio. Odbio je loptu, na kratko je pritrčao ponovo Šević šutirao, ali Kalajdžić je ponovo odbranio. I treći strelac na utakmici bio je Ribar iz šuta s 16 metara. Akciju je započeo Karać, a Dobrojević je proturio loptu do usamljenog Ribara.

Jadran – Fruškogorac 2:4 (2:3)

GOLUBINCI: Igralište Jadrana, gledalaca 150, sudija Todorović (Salaš Noćajski).Strelci: Naglić u 20. i Pejić u 25. za Jadran, a M. Trnić u 30, Panić u 32, Đuričić u 41. i Kusić u 80. minutu za Fruškogorac. Žuti kartoni: Tubić, Bulatović, (Jadran), Đukić (Fruškogorac).

JADRAN: Zorić 6, Grković 6, Pejić 6, Georgijev 6, Šestović 6 (Krivokuća 6), Tubić 6, Vukolić 6 (M. Kojčinović 6), Spalović 6, Naglić 6, Bulatović 6 (Košutić 6).

FRUŠKOGORAC: Rakić 7, Žižić 7, Đukić 7, M. Trnić 7, I. Đorić 7, Grabić 7, Panić 7, Ristić 7, N. Simić 7 (Nedić 7), Đuričić 7 (Lukić 7), Kusić 7 (Lužajić 7).

Manđelošani su napravili prvorazredno iznenađenje u 15. kolu. U Golubincima su zasluženo slavili. Iako su domaćini poveli sa 2:0, potom su potpuno stali, što su gosti vešto i znalački iskoristili. I. Malenčić

Podrinje – Borac (M) 1:1 (0:0)

MAČVANSKA MITROVICA: Igrališe Podrinja, gledalaca 150, sudija Pejaković (Čalma).Strelci: Savić u 54. za Podrinje, Oparušić u 89. minutu za Borac. Žuti kartoni: Pavlović, Savić (Podrinje), Radulović, Bojanić, Šumarski, Šarčević, M. Vuletić (Borac).

PODRINJE: Relić 7, Teodrović 7, Radovanović 7, Pavlović 7, Đurđević 7, Stević 7, Mijailović 7, Savić 7 (Todorović 7), Arsenović 7, Tucaković 7 (Jakovljević 7), Eraković 7.

BORAC: Ovšek 7, Radulović 7, T. Vuletić 7, Stajčić 7, Božić 7 (Lazić 7), Bijelić 7, Bojanić 7, M. Vuletić 7, Šumarski 7, Šarčević 7, Davidović 7 (Oparušić 7).

Igrači Podrinja potpuno su nadigrali rivala iz Martinaca, ali su osvojili samo bod. Gosti iz jednog jedinog napada, postigli su izjednačujući gol i to u samom finišu utakmice.

Poveli su domaćinu u početku drugog poluvremena. Izvrstan pas Đurđevića Savić je pretvorio u gol. Sledi, potom, pas Mijailovića i Savić postiže ponovo gol. Sudija Pejaković poništio gol, navodno pre toga bio je faul za goste, a Saviću dodelio žuti karton. Još treba da se doda i greška iz prvog poluvremena.Mijailović je bio zaustavljen očiglednim faulom u kaznenom prostoru gostiju, ali Pejaković opet nije reagovao.

INĐIJA: Železničar – Sremac (Dobrinci) 3:0, VOJKA: Sremac -Napredak (P) 3:2, DEČ: Sremac – Sloga (V) 5:1, BEŠKA: Hajduk – Radnički (I) 3:0, GOLUBINCI: Jadran – Fruškogorac 2:4, KLENAK: Borac – Partizan 1:5, MAČVANSKA MITROVICA: Podrinje – Borac (M) 1:1, LJUKOVO: LJukovo -Sloven 0:4.

1. Sloven 15 13 2 0 43:7 41

2. Železničar 15 11 2 2 40:10 35

3. Hajduk (B) 15 10 2 3 33:15 32

4. Jadran 15 8 3 4 37:23 27

5. Partizan 15 7 2 6 27:21 23

6. Sloga (V) 15 7 2 6 25:24 23

7. Sremac (Deč) 15 7 1 7 23:18 22

8. Sremac (V) 15 7 1 7 28:38 22