Fiorentina prošla „pakao“ do 1/2 finala LK: Terzić skrivio penal, Jović promašivao, spas stigao posle 0:3!

Niko se nije nadao ovakvom meču psole trijumfa italijanskog tima 4:1 u prvom meču

Fudbaleri Fiorentine plasirali su se u polufinale Lige konferencija, prebrodili su poljski Leh, ali na jedvite jade iako su imali 4:1 iz prvog meča u gostima.

A u revanšu – drama!

Poljaci su vodili 3:0, to je rezultat koji im je garantovao produžetak, i kada je sve vodilo ka takvom epilogu Violi se ukazao spas preko Rikarda Sotila i gola kojim je sprečio veliku neprijatnost, ujedno i usmerio meš u povoljnom smeru po domaći tim, da bi konačan rezultat 3:2 na „Artemio Frankiju“ postavio Katrovili u 92. minutu.

Od srpskih fudbalera, za Fiorentinu su od starta igrali dvojica, Milenković i Jović, dok je Terzić ušao sa klupe, ali se nisu proslavili.

O defanzivi domaćih najbolje svedoči činjenica da su primili tri gola za 70 minuta, a jedan ide direktno na Terzićevu „dušu“, onaj drugi, pošto je skrivio jedanaesterac iz kojeg su gosti profitirali.

Nije Fiorentina imala mnogo vajde ni od Jovića. Najbolji strelac ekipe u Evropi i prvi golgeter takmičenja mogao je da skrati muke saigračima i navijačima da je imao malo više koncentraciej u pojedinim situacijama, imao je i jednu izrazito povoljnu šansu, a kako nije konkretizovao sve što mu se ukazalo – zamenjen je.